На базі Університету Григорія Сковороди в Переяславі розгорнувся «Центр науки» – місце, де можна навчатися та розважатися водночас, пізнавати світ, вивчати явища природи, досліджувати фізичні властивості речовин та експериментувати. Її можуть відвідати усі охочі, розповідає Proslav.
У Переяславі розгорнувся «Центр науки»
Ініціативу створення Центру науки впроваджують міжнародна організація «Humanitarian Innovation Group» за сприяння Міністерства молоді та спорту Україні та місцевої влади на базі Центру молодіжних ініціатив.
У Переяславі він став платформою, де мешканці громади можуть не тільки вивчати теорію у сфері науки, а ще й вдосконалювати свої наукові здібності на практиці. Наразі в Україні, включно з переяславським, вже функціонують 4 наукові простори.
«Усе почалося з того, що у першу зиму повномасштабного вторгнення ми почали робити «Пункти Незламності». Було багато викликів, але ми вирішили побудувати безпечний простір у Тернополі, не зупиняючись на звичних і щоденних вимогах. Спершу додали до цього освітню зону для дітей, а потім Міністерство молоді і спорту попросило нас розширити програму на іншій локації. Серед інших набрали більш чотири надійні міста-партнери, зокрема Переяслав та його молодіжний центр «Зустріч». Наша ідея полягає в тому, що оскільки в Україні менше населення ніж у держави-ворога, ми маємо прискорити прогрес у п’ять разів. Це чиста математика, наша місія і наше завдання», – зауважив під час відкриття виставки директор освітніх програм та програм співпраці з Україною організації «Humanitarian Innovation Group» Роберт Щесни.
У виставковій залі, що знаходиться в укритті під першим корпусом університету, представлено 13 експонатів, які спрямовані покращити навчальний процес та допомогти здобувачам освіти краще засвоїти матеріал. Тут все присвячено людині та її тілу, органам чуття та сприйняття. Це експериментальний проєкт, який дасть змогу педагогам доповнювати її різними експериментами.
З чого складається біологічна виставка у Переяславі
Експонати, які представлені в біологічній виставці та з якими можуть познайомитися усі охочі:
- Людина-пазл. Всередині тіла знаходяться моделі органів людини. За його допомогою студент в реальному часі може зрозуміти побудову організму.
- Перевернутий зір. За допомогою спеціальних окулярів потрібно скласти простий пазл з чотирьох елементів. Складнощі додає той факт, що учень бачить загальну картину перевернутою: положення рук дзеркально змінюється.
- Рівновага. Експонат допоможе зрозуміти, як працює вестибулярний апарат людини. Треба стати на півкулю і провести кульку по лабіринту. Тиск у півсфері регулюється у залежності від віку та здібностей учня.
- Стрес. Ця модель живиться від мережі. Потрібно провести електрод, не торкаючись макету. Модуль помилок показує кількість доторків.
- Головоломки. Спрямовані покращувати вирішення логічних завдань, що вимагають від гравця задіяння логіки, стратегії, інтуїції та іноді ерудиції й уважності.
- Радіо в зубах. Експериментальним шляхом показано кісткову провідність. Якщо зубами доторкнутися до електрода, то учень почує всередині голови звук.
- Кут зору. На експонаті встановлено фішки, за допомогою яких можна визначити власний кут зору.
- Дзеркало Франкенштейна. Дві людини сідають навпроти і бачать своє зображення тільки на половині полотна. Також своєрідна головоломка, яка показує роботу головного мозку людини, який, у свою чергу, чинить спротив побаченому.
- Фантомний біль. За допомогою цього експонату демонструється, як працює нервова система.
- Гнучкість. Учні мають по черзі присідати і визначати, хто далі зможе дотягнутися до носочків ніг. Наочно показує, як функціонально працює тіло.
- Симетрія обличчя. Встановлені дзеркала показують, що наше обличчя не симетричне. Можна побачити різницю та визначити де є не співпадіння.
- Набір для навчання домедичної медицини. Представлено базовими компонентами, які з часом можна доповнити.
Як відвідати біологічну виставку у Переяславі
Як зазначає координатор виставки у Переяславі Денис Скрипець, він вірить, що протягом перебування виставки в стінах УГСП вона стане платформою, де усі охочі зможуть не тільки вивчати теорію у сфері науки, а ще й вдосконалювати свої наукові здібності на практиці.
Зауважте, що все це – повністю безкоштовно, а проєкт реалізується в Україні лише у 5 містах – Тернополі, Вінниці, Ніжині, Кам’янському та Переяславі.
Надалі ініціатори створення виставки беруть курс на те, аби всіляко допомогти прискоренню процесів навчання та наукового зростання, допомогти тим хто створює для цього усі умови. Наразі думають над тим, аби, з часом, привезти у Переяслав ще щось нове для інноваційної освіти. Переконані – це потрібно учням, студентам, педагогам і батькам.
Віримо, що ця лабораторія сподобається не лише студентам, а й учням шкіл нашої Переяславської громади, викличе зацікавлення прогресивних педагогів і усіх, хто тяжіє до науки. Задля запису на екскурсію звертайтесь за номером +380933943951 (Денис).
Нагадаємо, що у вересні у Переяславі стало відомо більше деталей про створення освітнього центру. Також про ці плани у інтерв’ю Proslav розповідав Андрій Іващенко.