На відміну від баянів акордеони лишаються нішевим інструментом, що має не аби яку популярність у деяких країнах Європи та Латинської Америки, а у решті світу користується обмеженим попитом. І тим не менше, кількість людей, що бажають навчатися грі на акордеоні доволі вражаюча – інструмент має прекрасне звучання, є універсальним, таким, що може використовуватися практично у будь-якому ансамблі. Разом із фахівцем музичного інтернет-магазину Музлайн розберемося, у чому ж полягає секрет популярності цього музичного інструменту.
Молодість та перспективи
Акордеони, як такі, – досить молоде явище у світі музики, порівняно з іншими більш старовинними інструментами. Але неможливо не зауважити, що історія акордеонів (і звісно ж баянів) іде аж від органів. Ці порівняно невеликі інструменти навіть зберегли певні риси звучання цього величного і буквально величезного інструмента.
Існує доволі велика кількість різновидів акордеонів:
- учнівські, дитячі;
- концертні;
- цифрові.
Останні розроблялися і продовжують випускатися компанією Roland, але дуже висока ціна не дає цим інструментам завоювати більш широкий ринок, окрім професійних виконавців.
Секрет же наявної популярності акордеонів полягає в тому, що їхнє звучання має яскраво виражений характер, та у більшості слухачів асоціюється як мінімум з танго та латиноамериканською музикою, яка, як відомо, має численних прихильників по всьому світі.
Ще одна причина – універсальність цього інструмента, бо він може використовуватися як для акомпанементу, так і для сольного виконання музики, при чому доволі складної і у будь якому жанрі на будь-якому віртуозному рівні. Сьогодні акордеон є повноправним учасником експериментальних фолкових, джазових, естрадних ансамблів і, звичайно ж, світова професійна сцена має солістів-віртуозів, які виконують академічну музику, від бароко до до авангарду.
Іноді навчання грі на акордеоні є продовженням навчання грі на баяні, і зазвичай, музикантам, які вже володіють останнім, набагато легше засвоїти навички виконання на акордеоні. Основна відмінність полягає в структурі клавіатури правої руки – замість численних клапанів, наш інструмент має клавіатуру фортепіанного типу з опцією перемикання регістрів.
Якщо ж говорити про цифрові моделі, то вони працюють за принципами роботи цифрового піаніно, з можливістю призначати інструменту специфічні тембри звучання – від духових до перкусії, або використовувати автоматичний акомпанемент. За словами експертів інтернет-магазину Muzline саме ця опція є не найпопулярнішою і найважливішою, натомість музикантів радує можливість без втрати якості звучання підсилювати його на сцені і виступати на площадках будь-яких масштабів.