В ніч проти 25 листопада під час чергової ворожої атаки мобільно-вогнева група Переяславського ДФТГ №2 збила особливо небезпечний ударний безпілотник, інформує Proslav.
Член добровольчого формування Олександр Молоткін розповів, що це вже дванадцятий знешкоджений «шахед» на рахунку підрозділу. Однак він був особливо небезпечний, бо оснащений термобаричною бойовою частиною.
– Такі боєприпаси здатні зруйнувати величезну будівлю. Якби цей дрон-камікадзе влучив у будинок, навіть багатоквартирний, від нього б нічого не лишилося, – зазначив Олександр Молоткін. – Після того, як наші бійці збили безпілотник, на місце прибули сапери ДСНС і ліквідували небезпечний предмет у встановленому порядку.
У середині листопада видання Associated Press повідомило, що російські військові при атаках на Україну останні кілька місяців почали використовувати нещодавно розроблені безпілотники з термобаричним зарядом.
У розслідуванні видання Defence Express йдеться про те, що термобаричний тип заряду має зовсім інший принцип дії, аніж звичайна вибухівка. І головна небезпека не в площі ураження, а в неможливості сховатися від вибуху в зоні ураження.
Термобарична бойова частина ТБ БЧ-50 важить 52,4 кг і має подвійний ефект: термобаричний та уламковий. Окрім сильного вибуху, що створює високотемпературну хвилю, вона містить 2306 уражаючих елементів у вигляді кульок діаметром 9 мм, що посилює її руйнівну силу.
У випадку підриву термобаричної бойової частини в житловому приміщенні захиститися від її дії набагато складніше. Вогняна хмара, що утворюється після вибуху, заповнить всю площу квартири, охоплюючи всі приміщення, і її висока температура та ударна хвиля можуть завдати смертельних пошкоджень.
Термобаричні боєприпаси, зазначає агентство, здатні руйнувати товсті стіни, і мають «зловілу репутацію» через те, чи фізично впливають на тих, хто виявився далеко від вибуху – у поранених може виникнути пневмоторакс і пошкодження головного мозку.
Нагадаємо, через нову постанову Кабміну значна частина заброньованих втратить цей статус – нардеп Кицак.