Засновник та автор проєкту «Ukraїner», відомий блогер, журналіст, письменник, публіцист та мандрівник Богдан Логвиненко став лауреатом Премії імені Георгія Гонгадзе. Нагадаємо, що у квітні цього року, в рамках проєкту «Платформа можливостей», Богдан приїздив до Університету Григорія Сковороди в Переяславі.
Як повідомляє Детектор.Медіа, церемонія нагородження відбулася 21 травня у Києві, в Мистецькому Арсеналі.
Як зазначав Логвиненко у стінах УГСП, «Ukraїner» – це медіа, яке розповідає на 15-ти мовах усьому світу про те, що відбувається в Україні.
«Ми намагаємося протидіяти російській пропаганді і підтримувати моральний дух українців різноманітними історіями, зокрема деокупації. Ми побували фактично на всіх деокупованих територіях: у всіх великих містах, містечках і в деяких селах. Тепер чекаємо на новий контрнаступ, щоб фіксувати, фільмувати ті території, які нині все ще перебувають під окупацією», – ділився він зі сковородинівцями.
Також наприкінці січня Proslav розповідав, що англомовна версія книжки «Ukraїner. Країна зсередини» («Inside Ukraine. A Portrait of a Country and its People») очолила топ продажів на Amazon у категорії Hot New Releases in History of Ukraine.
«Я не вважаю себе особисто достойним цієї премії і переконаний, що нагорода є оцінкою роботи всієї нашої команди, яка 24 лютого 2022 року переформатувала роботу Ukraїner, не поставивши жодного питання, чому і навіщо», – сказав Богдан під час представлення його як номінанта.
Коли ж Логвиненко піднявся на сцену вдруге, як переможець, перелічив імена всіх понад 50 колег, з якими працює над проєктом.
«Богдан Логвиненко доклався до збереження української ідентичності. З 2016-го року він їздив по Україні і розповідав українцям про їхню красу, силу, таланти. У час, коли ми мало віримо в себе – це дуже важливо», – прокоментувала керівниця мовлення «Голосу Америки» у Східній Європі і членкиня Капітули Премії Мирослава Ґонґадзе.
Нагадаємо, що Премія Георгія Ґонґадзе була заснована у 2019 році Українським ПЕН разом з Києво-Могилянською бізнес-школою, Асоціацією випускників Києво-Могилянської бізнес-школи та виданням «Українська правда».
«Безкомпромісність у питаннях співпраці з ворогом, російським колоніалізмом, української ідентичності – це те, що ми отримали в спадок від Георгія Гонгадзе. Премія – це кредит довіри і відповідальність за цей спадок», –заявив Логвиненко під час вручення.
Як наголошував мандрівник, коли спілкувався з переяславцями, кожен з нас є амбасадором своєї країни.
Звідки українці найчастіше отримують новини – читайте в публікації Proslav.