Триває 161 доба протистояння українського народу повномасштабній збройній агресії з боку росії. Наші захисники успішно «демілітаризують» ворога та його техніку на всіх напрямках.
БОЙОВІ ДІЇ
- Українські захисники демонструють усьому світові, що вони прекрасно справляються з освоєнням західних зразків зброї, і можуть знищувати ворога як старими радянськими зразками озброєнь, так і новітніми.
Протягом минулої доби ЗСУ успішно «демілітаризували» 4 ворожі склади з боєкомплектом та одну військову базу. Зокрема, знищення відбулося в таких локаціях:
- Скадовськ, Херсонщина. Мінус БК + база.
- Баштанський район, Миколаївщина. Мінус БК.
- Бериславський район, Херсонщина. Мінус БК.
- Мелітопольський район, Запоріжжя. Мінус БК.
- Українські війська звільнили від російської окупації вже 53 населені пункти на Херсонщині. Наразі обласна військова адміністрація не публікує назви, оскільки військові ще проводять певні дії для розмінування.
Загальні бойові втрати противника з 24.02 по 03.08 орієнтовно склали:
- особового складу ‒ близько 41 350 (+180) осіб ліквідовано,
- танків ‒ 1 774 (+6) од,
- бойових броньованих машин ‒ 4 022 (+8) од,
- артилерійських систем – 939 (+3) од,
- РСЗВ ‒ 259 (+0) од,
- засоби ППО ‒ 118 (+1) од,
- літаків – 223 (+0) од,
- гелікоптерів – 191 (+0) од,
- БПЛА оперативно-тактичного рівня ‒ 740 (+1),
- крилаті ракети ‒ 180 (+6),
- кораблі / катери ‒ 15 (+0) од,
- автомобільної техніки та автоцистерн ‒ 2 922 (+8) од,
- спеціальна техніка ‒ 83 (+1).
Найбільших втрат противник зазнав на Бахмутському та Донецькому напрямках.
- Аналітики проекту Oryx, яки збирає підтверджену інформацію про військові втрати росії та України під час війни, стверджують, що з моменту повномасштабного вторгнення росіяни втратили вже понад 5000 одиниць техніки.
Кожна втрата має фото чи відеопідтвердження заявили за відкритими даними.
Майже 3200 одиниць російської техніки знищені, ще 1400 – захоплені українською стороною.
Зокрема, мова йде про 916 танків (556 з них було знищено, 277 захоплено), 506 бойових броньованих машин (334 знищено, 131 захоплено) та 987 бойових машин піхоти (644 знищено, 254 захоплено).
При цьому непідтверджені втрати традиційно значно більші.
- Українська розвідка повідомляє, що окупанти продовжують перегруповувати свої сили на Херсонському на Запорізькому напрямках. У Крим прибула батальйонна тактична група російських десантників для відправки на материкову частину України.
- Голова Луганської ОВА Сергій Гайдай повідомив, що ситуація на Луганщині залишається незмінною кілька тижнів поспіль. ЗСУ тримають оборону у двох населених пунктах області, які росіяни ніяк не можуть захопити, бо українські військові відбивають усі наступи.
- Аналітики американського Інституту дослідження війни (ISW) вважають, що перекидання військ рф із півночі Донецької області на Запоріжжя і припинення наступу на Слов’янськ створить можливість для ЗСУ розпочати контрнаступ на Ізюмському напрямку.
- Як повідомляє Генштаб ЗСУ, зараз окупанти зосереджують усі свої основні зусилля на утриманні зайнятих рубежів.
На Краматорському, Бахмутському, Авдіївському напрямках ворог намагався організувати атаки, але із втратами змушений був відійти.
Противник продовжує зазнавати втрат у живій силі та техніці. Серед російських окупантів фіксується збільшення фактів зловживання алкоголем, як наслідок – непокора офіцерському складу та міжетнічні конфлікти.
СИТУАЦІЯ В УКРАЇНІ:
- Міністр закордонних справ Польщі та голова ОБСЄ Збігнєв Рау прибув до України. Він оголосив про запуск нової великої програми ОБСЄ для підтримки України.
«Ця програма передбачає допомогу органам влади, суспільству… Ми маємо відреагувати на підвищення ризиків для цивільного населення внаслідок війни за рахунок протидії різноманітним збройним заходам, боротьби з мінами чи нейтралізації впливу війни на жінок та дітей», – повідомила генсек організації Хельга Шмід.
За словами Рау, ОБСЄ рішуче налаштована залишатися на місцях і надавати підтримку Україні на шляху до «подолання величезної кількості викликів та у допомозі з післявоєнним відновленням».
Він також наголосив, що присутність ОБСЄ в Україні продовжуватиметься без згоди рф.
- Президент України Володимир Зеленський підписав указ, що дозволяє іноземним добровольцям, які проходять службу у ЗСУ, під час особливого періоду зможуть продовжувати контракти до 10 років.
- Розпочалася обов’язкова евакуація мирного населення Донецької області.
- На тимчасово окупованих територіях Запорізької та Херсонської областей українці продовжують чинити опір загарбникам. Місцеві жителі відмовляються сплачувати за комунальні послуги в рублях, розуміючи юридичну нікчемність квитанцій про оплату. Не допомагають навіть погрози та «профілактичні заходи».
- Завдяки наполегливій роботі урядової команди та бізнесу Україна у червні наростила експорт на 20%. Наша держава продала товарів за кордон на 3,2 млрд доларів. У Кабміні розраховують на подальше зростання обсягів експорту.
- Застосунок «Повітряна тривога», який створили українські програмісти за підтримки Мінцифри, тепер попереджатиме про 5 типів тривоги.
Через цей додаток користувачі тепер отримуватимуть сповіщення про початок та завершення 5 типів тривог:
- повітряна тривога,
- артилерійський обстріл,
- вуличні бої,
- хімічна загроза,
- радіаційна небезпека.
Для кожного типу тривоги програмісти створили унікальні сповіщення. Крім звукових сигналів, застосунок надсилає текстові повідомлення з рекомендаціями дій, залежно від виду загрози.
- З 1 жовтня в Україні буде запущена програма «Доступна іпотека» під 3%. На першому етапі нею зможуть скористатися такі категорії українців: військовослужбовці за контрактом та працівники сектора безпеки й оборони, медики, учителі та педагогічні працівники, науковці.
СИТУАЦІЯ В РОСІЇ:
- Кремль уже відкрито заявляє про свої загарбницькі плани щодо держав колишнього СРСР. Тезу про те, що путінському режиму буде замало України, сьогодні підтвердив колишній президент рф Дмітрій Мєдвєдєв. Він на своїй сторінці у VK написав пост, де заявив, що наступною ціллю Кремля буде Грузія, якої «не існувало», а за нею й Казахстан, який нібито є «штучною державою».
- Росіяни завели у сухий док свій єдиний авіаносний крейсер «Адмірал Кузнєцов». Епопея з ремонтом цього корабля триває – усі озвучені раніше строки регулярно зриваються, а саме судно буквально з кожним місяцем все більше перетворюється на іржавий пам’ятник російській бездарності, яким держава-агресор намагається лякати світ.
- Експерти наголошують, що путінський режим продовжує воювати в Україні в основному людьми з периферійних і депресивних регіонів. Цих людей зовсім не шкода втрачати, адже чим менше залишиться якутів, бурятів, тувинців, калмиків, дагестанців і кадировців, тим менша загроза розпаду рф, коли закінчаться нафтові гроші.
- Видобуток газу «Газпромом» на початок серпня обвалився до найнижчого рівня як мінімум з 2008 року.
Як повідомляє Bloomberg, у липні видобуток склав 24 млрд кубометрів, що на 36% нижче, ніж роком раніше. Спад розпочався навесні із зупинкою трубопроводу «Ямал-Європа» та відключенням постачань країнам, які відмовилися платити за схемою «у рублях». Зараз падіння посилюється щомісяця: у квітні воно склало 10%, у травні – 14%, у червні – 30 %.
Власник найбільших у світі запасів газу, які станом на 2020 рік оцінювалися в 9 трлн доларів, «Газпром» закриває свердловини на родовищах, сировину з яких зараз ніхто не хоче купувати.
МІЖНАРОДНА ПІДТРИМКА
- Президент США Джо Байден підписав черговий пакет безпекової допомоги Україні на суму 550 млн доларів.
За інформацією американських ЗМІ, допомога включає 75 тис. боєприпасів для артилерії та додаткові ракети для артилерійських систем HIMARS.
- Комісія Сейму Латвії із закордонних справ схвалила проект резолюції про визнання насильницьких дій росії проти України та її мешканців тероризмом, а самої рф – державою, яка спонсорує тероризм.
- Бельгія заморозила близько 50,5 млрд євро, що належать людям, компаніям та іншим юридичним особам, які потрапили під санкції після вторгнення росії в Україну.
- Європейський Союз надав Україні у повному обсязі перший транш у розмірі 1 млрд євро нової екстреної нової макрофінансової допомоги.
«Ці кошти допоможуть Україні задовольнити свої нагальні фінансові потреби після неспровокованої та невиправданої агресії з боку росії. Мільярд євро зміцнить Україну на вирішальному етапі», – зазначила голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн.
- Канада запровадила додаткові санкції проти росії. Вони стосуються 43 військових посадових осіб та 17 організацій, які «причетні до безглуздого кровопролиття президента росії Владіміра Путіна, зокрема жахливі події в Бучі».