Триває 136 день розв’язаної росією повномасштабної війни проти України. Окупанти основні свої сили зосередили на остаточному захопленні Луганщини ти просуванні в Донецькій області.
Російські загарбники нещадно обстрілюють населені пункти, аби вийти на адмінмежу Луганської області. Однак навіть під шквалом вогню наші захисники не здають позиції та дають гідну відсіч ворогу. Сили оборони України тримають оборону.
БОЙОВІ ДІЇ
- Українські захисники максимально ефективно використовують західну далекобійну зброю, за допомогою якої успішно знищують ворожі склади з паливом і боєкомплектом, а також штаби окупантів далеко від лінії фронту.
Так, очевидці підтвердили чергові влучання та займання на базах ворога в Іловайську, Дебальцевому, Яснуватій, Донецьку (відразу в кількох місцях), Макіївці, Харцизьку.
В окупованому Шахтарську досі горить і детонує боєкомплект на великому арсеналі. Сьогодні ж у Новій Каховці ЗСУ влучили в склад боєприпасів, повідомляється про кілька десятків загиблих окупантів та знищення системи протиповітряної оборони на Каховській ГЕС.
Також був знищений склад із боєприпасами в Чорнобаївці, що на Херсонщині.
- Генеральний штаб ЗСУ повідомляє, що сьогодні від вогневого ураження захлинулися наступи окупантів на Слов’янському, Бахмутському Краматорському і Південнобузькому напрямках. Загарбники змушені були відмовитися від атак і відступили на попередні позиції.
Станом на ранок 9 липня загальні втрати загарбників склали:
- особового складу — близько 37200 (+300) осіб ліквідовано,
- танків — 1638 (+1) од,
- бойових броньованих машин — 3815 (+4) од,
- артилерійських систем —832 (+4) од,
- РСЗВ — 247 (+0) од,
- засоби ППО — 108 (+1) од,
- літаків — 217 (+0) од,
- гелікоптерів — 187 (+0) од,
- БПЛА оперативно-тактичного рівня — 674 (+5) од,
- крилаті ракети — 155 (+0) од,
- кораблі / катери — 15 (+0) од,
- автомобільної техніки та автоцистерн — 2687 (+2) од,
- спеціальна техніка — 66 (+0). од.
Найбільших втрат противник зазнав на Краматорському напрямку.
Найбільші втрати противника минулої доби були зафіксовані .
- Показово, що протягом минулої доби наші захисники знищили рекордну за останній час кількість ворожих танків – відразу 35 одиниць, у середньому щоденні втрати рф у танках складають 7 одиниць.
- В американському Інституті вивчення війни (ISW) заявили, що російські війська створюють умови для можливого наступу на Краматорськ, який відбуватиметься паралельно з наступом на Слов’янськ.
Водночас експерти зазначають, що українські партизани поблизу окупованого Мелітополя дедалі частіше атакують залізничне сполучення, яке використовують окупанти. 6 липня підірвали залізничний міст приблизно за 25 км на північ від Мелітополя між Новобогданівкою та Троїцьким.
- У щоденному звіті британської розвідки зазначається, що Сили оборони України продовжують наступати на Херсонському напрямку, а новою метою армії рф може стати Сіверськ Донецької області.
- Сьогодні в захисті України задіяні до 700 тисяч військових ЗСУ, Національної гвардії – до 90 тисяч, прикордонників – близько 60 тисяч, Національної поліції – 100 тисяч.
Про це заявив міністр оборони Олексій Резніков. За його словами, через воєнні дії Україна перетворилась на свого роду полігон, де застосовуються нові види озброєння, інноваційні рішення.
«Сьогодні це величезний полігон, на якому будуть проходити випробування. А це означає, що технологічні речі, інноваційні рішення і пропозиції будуть тут мати попит. Тому утворення спільних підприємств, нехай навіть вони будуть розміщені спочатку в країнах східної Європи, але для України, нехай вони будуть розміщені на теренах західної України в захищених місцях, але це сьогодні вже реальний запит».
Резніков зазначив, що Міноборони працює над постачанням до України сучасних зразків озброєння натовського характеру – це артилерія, броньовані машини, засоби ураження, і всі вони потребуватимуть ремонту, відновлення. Тому створення баз із відновлення запчастин, різних комплектуючих для техніки й навіть патронного заводу є актуальним.
СИТУАЦІЯ В УКРАЇНІ:
- Президент України Володимир Зеленський відвідав передові позиції Збройних сил під час поїздки до Дніпропетровської області.
«Поспілкувався з нашими захисниками, вручив їм нагороди. Настрій у них рішучий, в очах – впевненість у нашій перемозі. Дякую, що виборюєте свободу України!»
У Криворізькому районі глава держави провів нараду щодо ситуації в регіоні, стану справ у військах. За його словами, міста попри воєнний стан, повинні ефективно функціонувати й бути повністю забезпеченими продуктами та ліками.
- В Україні наклали арешт на корпоративні права та нерухоме майно 11 підприємств, кінцевими бенефіціарами яких є російські державні корпорації «Роснефть», «Росатом» та «Газпром».
Правоохоронці встановили, що частина прибутку цих підприємств ішла на підготовку та ведення війни проти України, а також на фінансування діяльності диверсійно-розвідувальних груп.
Орієнтовна сукупна вартість арештованих судом корпоративних прав перевищує 2,1 млрд гривень.
- Платформа відновлення України передбачатиме створення консультаційної ради високого рівня, ведуться переговори про входження до неї авторитетів світового рівня.
«Створюється така advisory board – рада порадників високого рівня. Ми запрошуємо, ведемо роботу сьогодні з Френсісом Фукуямою, з паном Лешеком Бальцеровичем, тобто світові імена, нобелівські лауреати, які збиратимуться і генеруватимуть на науковій основі бачення розвитку макроситуації в Україні, фінансових ринків, бізнесової сфери», – заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
- За тиждень від початку запровадження в Україні візового режиму з рф жоден росіянин не звернувся за отриманням української візи.
«Це насправді історичний момент, який демонструє, до якого рівня агресія путіна довела відносини не між нашими державами, а між нашими народами», – сказав міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.
- Бельгія готується поновити роботу свого посольства у Києві, Брюссель направить до України нового посла – Пітера Ван де Вельде.
СИТУАЦІЯ В РОСІЇ:
- путін видав чергову партію пропагандистських заяв під час зустрічі з лідерами фракцій нелегітимної Держдуми. Зокрема, він вчергове погрожував «колективному заходу», назвавши його винним у розв’язанні війні проти України. Також російський диктатор наголосив, що «росія ще нічого не починала всерйоз». І це незважаючи на колосальні втрати російської армії в живій силі й техніці, провалені всі плани оголошені щодо «захоплення Києва за три дні», а також нездатність російських військ навіть окупувати Донбас усі ці місяці.
- Міністр закордонних справ рф Сєргєй Лавров утік із саміту G20 після того, як йому влаштували бойкот. Міністри відмовилися від спільного фото та офіційної трапези з російським дипломатом.
- Путінський режим влаштовує справжній терор усім, хто зважується критикувати дії влади. Сьогодні вперше в рф суд дав реальний термін за «фейки» про армію. Муніципального депутата Красносільського району Москви Олексія Горінова, який назвав війну в Україні війною, засудили на 7 років.
- Кількість збанкрутілих росіян та індивідуальних підприємців з початку року зросла на 40% — до 121,3 тисячі.
Цього року рекордсменами за кількістю банкрутів стали Москва та область, Краснодарський край, Башкирія, Санкт-Петербург. У 95% випадків процедуру банкрутства запускали громадяни.
Експерти зазначають, що зараз труднощі з виплатами кредитів мають вісім мільйонів людей — це кожен десятий працездатний житель рф.
- На фоні падіння російської економіки бізнесу стало нічим платити податки. Обсяг простроченої заборгованості організацій перед бюджетом з початку війни проти України підскочив на 66%.
Росстат зазначає, що на кінець квітня компанії не сплатили податки до бюджетів усіх рівнів на 71,3 млрд рублів
Сукупний борг бізнесу перед державою, включаючи платежі до Пенсійного фонду, фонду ЗМС та фонду соцстрахування, досягли 101,9 млрд рублів (+26% до лютого).
- Загострюється політичне протистояння між росією і Казахстаном. Казахстан вийшов з угоди СНД про Міждержавний валютний комітет. Його було створено для координації грошово-кредитної та валютної політики держав-учасниць СНД.
МІЖНАРОДНА ПІДТРИМКА
- Канада запровадила санкції проти росії та Білорусі. 29 особам забороняється у Канаді брати участь у будь-якій діяльності, надавати їм фінансові чи інші послуги. Також під санкції потрапили 15 пропагандистських ЗМІ.
- Румунія на місяць раніше запустила ширококолійну залізницю до дунайського порту Галац, що допоможе швидше доставляти українські вантажі.
- Європейські залізниці хочуть збільшити свою допомогу Україні для полегшення експорту зерна, яке неможливо вивезти морем через блокаду росії.
- Канада вже цього місяця розпочне доставку до України 39 броньованих автомобілів, про які було оголошено в червні.
- Двоє сенаторів США – Ліндсі Гремі і Ричард Блюменталь, які в четвер зустрілися з президентом Володимиром Зеленським, – висловили відкриту підтримку рішення щодо надання Україні ракет більшої дальності для систем HIMARS, а також іншого далекобійного озброєння.
- В ОБСЄ 43 країни-учасниці засудили тортури та інше насильство щодо цивільних та військових осіб під час агресивної війни Росії проти України.
- Європарламент визнав українські водійські посвідчення – відтепер українські біженці можуть не міняти їх на європейські.
- Міжнародне рейтингове агентство Fitch знизило довгостроковий рейтинг Білорусі до переддефолтного, що означає початок дефолту або процесу, подібного до дефолту, або бездіяльність емітента.