На засіданні сесії Переяславської міської ради 28 вересня знову підняли питання виділення коштів на виготовлення проєктно-кошторисної документації реконструкції поліклінічного відділення КНП «Переяславська БЛІЛ», повідомляє Proslav.
На позачерговій сесії 11 вересня голова Переяславської громади Вячеслав Саулко заявив, що Переяславська громада потрапила до Надзвичайної кредитної програми для відновлення України і наступним етапом на розгляд експертів Європейського інвестиційного банку необхідно подати проєкт реконструкції.
Тоді депутати не підтримали виділення одного мільйона гривень на виготовлення проєктно-кошторисної документації, детально про хід обговорення можна прочитати за посиланням. На засіданні сесії 28 вересня питання підняли знову.
«За добу поліклініка приймає 640 пацієнтів»
Директор Переяславської лікарні Віктор Атаманенко розповів про структуру медичної установи та пояснив, чому саме поліклінічне відділення першочергово потребує капітального ремонту:
– Лікарня включає терапевтичний корпус, на першому поверсі якого розміщене відділення невідкладної медичної допомоги, на другому – педіатричне, на третьому – терапевтичне, на четвертому – кардіологічне, на п’ятому – неврологічне. А також хірургічний корпус, у якому на першому поверсі розміщене пологове відділення, на другому – гінекологічне та хірургічне, на третьому – реанімаційне.
Поліклінічний корпус за добу приймає 640 пацієнтів, з них 180 дітей. Прийом ведуть сімейні лікарі, педіатри, терапевти та інші профільні спеціалісти. Частину приміщень займає Центр первинної медико-санітарної допомоги.
У поліклініці найбільше відвідувань, тому мова йде саме про її реконструкцію: покращення умов перебування пацієнтів, оновлення матеріально-технічної бази, утеплення, заміна мереж. Корпус побудований у 1983 році. Будівля на сьогодні має багато проблем: це недоступність для людей із інвалідністю, взимку в приміщенні вкрай холодно, а на огляді педіатра потрібно роздягнути дитину.
Доповнила Віктора Атаманенка Директорка Центру первинної медико-санітарної допомоги Наталія Царенок:
– Співпрацюючи з НСЗУ, ми маємо виконувати всі вимоги, які вони висувають. Невиконання може призвести до припинення фінансування закладу і це найболючіше питання. Щорічно ми отримуємо нові вимоги, на сьогодні багато невиконаних, тому це питання (реконструкції поліклінічного корпусу – ред.) дуже важливе. Якщо все складеться, це буде дуже важливий позитивний крок.
– Це буде красивий фасад, чи це буде красиво і всередині, і буде якісним надання медичних послуг для простих людей?, – звернувся до Наталії Царенок депутат Григорій Порало. – Ви зараз ставите перед нами питання: «Якщо не проголосуєте, то нас закриють за невиконання умов».
– Йдеться про припинення фінансування НСЗУ, а не закриття. Тоді фінансування має бути передбачено органами місцевого самоврядування. – відповіла Наталія Царенок.
«Проти» ніхто не голосував, однак рішення не підтримали
Перед початком голосування голова громади знову звернувся до депутатів:
– Ми не вперше розглядаємо це питання. Я думаю, немає жодного депутата в цій сесійній залі, який не розуміє важливість проведення робіт в нашій лікарні. Всі без виключення приміщення у жахливому стані і потребують капітального ремонту та оновлення обладнання. Сьогодні ми повинні визначитися: або ми готові йти на цей крок, щоб наша лікарня була реконструйована, або лишаємо в тому стані, який є.
За підсумками голосування рішення відхилено: «за» – 7 (Томенко Л.М., Марченко В.М., Пастернак А.М., Присіч І.Ю., Миколаїнко О.І., Саулко В.В., Оверчук Л.М.), «проти» – 0, «утрималися» – 7 (Римар А.М., Пасічник О.Д., Потапенко Р.М., Іващенко А.В., Поліч Я.О., Порало Г.С., Слюсар І.В.), «не голосували» – 2 та «відсутні» – 11 (Анікієв Ю.І., Дикий О.С., Шимченко Л.А., Башмак В.В., Шамрай М.С., Бутович О.М., Мусієнко В.М., Навальна М.І., Чеботарь Т.В., Ярема Г.О., Глазунов Є.Ю., Зленко А.М., Шаменко С.М.)
«Дуже шкода, що політика вплинула на реалізацію планів щодо ремонту поліклінічного відділення лікарні. Деяка частина депутатів не підтримали виділення коштів на виготовлення проекту, який би дав шанс залучити кошти в громаду від Європейського банку. Втрачати такі шанси, особливо в умовах війни, болісно та недалекоглядно. Адже комфортне перебування наших громадян у стінах медичного закладу – це те, до чого ми прагнемо», – написав на своїй фейсбук-сторінці Вячеслав Саулко.