У середу, 11 жовтня, відбулось 16-те засідання Контактної групи з питань оборони України (Рамштайн-16), інформує Proslav. На нього завітав й, зокрема, Президент України Володимир Зеленський.
Під час зустрічі країн-партнерів звучали тези про непохитну підтримку нашої держави у протистоянні агресії армії рф.
«Наш пріоритет на цей та наступний рік – залучити міжнародні оборонні компанії та корпорації відкрити виробництва в Україні. Це питання нашої національної безпеки – забезпечення озброєнням Сил оборони, розвиток технологій, економічна безпека», – наголосив Міністр оборони України Рустем Умєров.
Однак тільки словами дії партнерів не обмежились. Міністерство оборони України опублікувало неповний перелік допомоги, яку отримають Сили оборони у короткій та довготривалій перспективі.
Пакет допомоги від США
Сполучені Штати Америки продовжують відігравати роль провідного лідера у допомозі Україні. Цього разу США виділили пакет військової допомоги на суму у 200 млн доларів. Він включатиме боєприпаси для ППО, артилерійські боєприпаси та ракети, посилення авіаційного озброєння, протитанкову зброю.
Підтримка України від Великої Британії
Велика Британія виділяє 115 млн євро. Повний пакет допомоги для фінансування розмінування та обслуговування техніки.
Заява Данії про передачу літаків F-16
Данія оголосила про передачу літаків F-16 на початку 2024 року. Однак конкретно не вказувалась кількість цієї техніки.
Допомога від Фінляндії
Фінляндія оголосила новий пакет допомоги Україні на 95 млн євро. Що саме входитиме до нього – залишилось у секреті.
Підтримка від Канади
Керівництво Канади виділить 25 млн доларів на теплу уніформу для військових та підготовку до зимової кампанії
Долучення Бельгії до коаліції винищувачів F-16
Бельгія заявила про долучення до підготовки українських пілотів на F-16 та планувальників місій. Зокрема, дві бельгійські компанії (Sabena Engineering і Patria Bec) нададуть суттєву технічну підтримку флоту F-16. Бельгія знову прийме на навчання загін українських технічних спеціалістів. Окрім цього, з 2025 року Бельгія надаватиме Україні винищувачі F-16.
Фінансова допомога від Норвегії
Норвегія виділяє 18,5 млн доларів на розмінування українських територій.
Іспанія передає додаткові системи ППО
Представники Іспанії заявили, що надають Україні додаткові системи ППО. Окрім цього, іспанські партери допоможуть теплим одягом для воїнів та генераторами для підготовки до зими. Водночас виділить 1,5 млн євро на гуманітарне розмінування.
Пакет оборонної допомоги від Німеччини
Німеччина оголосила про посилення української системи додатковими ракетами, а також танками. Раніше вже озвучувався перелік озброєнь, які увійшли до нового пакету військової допомоги на суму близько 1 млрд євро. Тоді йшлось про:
- додаткові системи ППО Patriot;
- зенітно-ракетний комплекс IRIS-T;
- зенітні самохідні установки Gepard;
- 10 танків Leopard 1A;
- двадцять медеваків;
- 15 броньованих автомобілів.
Підтримка України від Болгарії
Під час зустрічі було підписано меморандум про наміри між Міністерством оборони України та Міністерством оборони республіки Болгарія. Згідно документа визначається, але не лімітується основні напрями подальшої співпраці між країнами в сфері оборони. Він, крім іншого, включає співпрацю за напрямами кібернетичної безпеки, стратегічних комунікацій, а також надання матеріально-технічної допомоги. Болгарія буде допомагати з мовними курсами для пілотів F-16.
Новий пакет озброєння від Литви
Литва заявила, що надасть Україні 2 зенітно-ракетні комплекси NASAMS, артилерійські боєприпаси калібру 155 мм. А також амуніцію для зимової кампанії – електрогенератори, армійські похідні ліжка та теплу уніформу.
Раніше стало відомо, що США можуть об’єднати допомогу Україні із пакетом підтримки Ізраїлю, а Сенат розглядає річний пакет підтримки на суму до $100 млрд.