Як відомо, протягом останніх кількох тижнів армія країни-агресорки не атакувала територію України іранськими дронами-камікадзе.
Про це у коментарі для 24 каналу розповів речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.
За його словами, точних даних наразі немає, але помітно, що окупанти вже близько місяця не застосовують «Шахіди». У новорічну ніч вони запустили по Україні 45 дронів, у ніч на 2 січня – 39, а 16 січня – було 24 безпілотники.
«З цих трьох атак було збито всі 100 відсотків дронів. І більше ворог їх не застосовував на жодному з напрямків. Це говорить про те, що росіяни приберегли якусь частину або очікують наступну партію», – заявив речник.
Зазначається також, що, можливо, росія має намір збудувати завод з виробництва дронів на своїй території десь в глибині країни.
«Росіяни хочуть налагодити виробництво іранських дронів, це ще одна загроза, адже уряди цих країн не відмовляються від своїх планів подальшої співпраці», – розповідає Ігнат.
На його думку, одними з найефективніших у боротьбі проти дронів є німецькі самохідні зенітні установки Gepard: «Gepard має потужний радар та автоматизовану систему, який виявляє цілі та ефективно їх знищує. Але тут питання в іншому – Gepard має дальність ураження цілі всього кілька кілометрів, а «Шахіди» можуть мати різні маршрути, тож покрити всю територію від атаки важко».
Також ефективно працюють проти БПлА французькі САУ Caesar.
«Основа проти дронів – це зенітно-ракетні комплекти, зокрема і БУКи, С-300. Також «Шахіди» збивають мобільні вогневі групи, хоча це важко, бо запускають дрони зазвичай вночі», – додав пан Юрій.
Речник повітряних сил ЗСУ відзначив, що для збиття дронів застосовують усі ефективні засоби, навіть винищувальна авіація, якщо є така можливість: «Але нам треба сучасніші винищувачі, які 100-відсотково збиватимуть БПлА».
Ознайомитися з оперативною аналітикою та втратами ворога станом на ранок 9 лютого можна в публікації ProSlav.