Днями відомий український репер та продюсер Олексій Потапенко (Потап – прим.авт.) презентував новий трек під назвою «Волонтер» та показав відео на свою пісню про людей, які щоденно допомагають ЗСУ боронити нашу державу, створюючи для них надійний тил. Але здійснивши спробу прославити волонтерів він нарвався на відгук своїх же прихильників про те, що цим він тільки принизив волонтерський рух.
Журналіст Proslav спробував розібратися в ситуації та, навіть, поцікавився думки щодо пісні у штучного інтелекту – нового друга нашої команди, з яким ми вже проводили інтерв’ю.
Що співак закладав у нову композицію?
Олексій каже, що цю пісню він написав, коли вперше приїхав у «Добробат».
«Ми з волонтерами цього батальйону разом стояли у дворі розбомбленого росіянами будинку, я тиснув їм руки, співав для них, дивлячись у їх очі. І те, як зараз згуртувались мільйони українців, як кожен з них волонтерить і максимально допомагає, неймовірно надихає», – говорить артист.
«Я зрозумів, що є дуже багато пісень про мужність і єднання українців, але такої, що присвячена саме волонтерам – здається, немає. І я зрозумів, що хочу написати саме її. Абсолютно кожен зараз допомагає в міру своїх можливостей. Саме тому, що вся країна є волонтерами, тому що ніхто не залишається осторонь і не є байдужим, я знаю точно – Перемога вже близько! Пісня «Волонтер» – подяка кожному свідомому українцю», – додає Потап.
Військова історія Потапа після 24 лютого:
За декілька днів до початку повномасштабної війни в Україні, яку розв’язала росія, зіркова пара Насті Каменських та Потапа вирушила у поїздку за кордон. Почувши про війну вони не повернулися – Потап нібито анонсував що він долучився до територіальної оборони, проте досить цікаво – як можна було до неї долучитися перебуваючи, за деякими даними, чи то в Латинській Америці чи то Іспанії?
З початку повномасштабної війни в Україні Потап дуже рідко виходив на зв’язок і його, навіть, записали до зрадників – чоловіків, які втекли з країни і відсиджуються за кордоном. Гірко, що Олексій Потапенко без якогось особливого жалю тепер згадує й про те як спілкувався телефоном зі своїм сином який в цей час сидів у столиці під обстрілами поблизу. Це ж ок, так?
У червні Потап заявив що мав синдром Рамсея-Ханта. Нібито через нерви у нього паралізувало половину обличчя. Крім того, за його словами, він тяжко перехворів на ковід і отит. Наскільки це правда судити складно, адже довідок ніхто не бачив так само як і у ситуації із загадковою хворобою Олега Винника, про яку ми писали минулої суботи.
То вже потім зі своєю дружиною вони дали безліч благодійних концертів і їм, наскільки відомо з публічних джерел, вдалося зібрати майже 100 мільйонів гривень. Кажуть, передали на фронт не лише гуманітарну допомогу, а й зброю. Також музикант створив онлайн-платформу Helpua.io – NFT-маркетплейс, на якому можна купити лоти, створені графічними дизайнерами всього світу. Виручені кошти нібито спрямовують на допомогу людям, які через російське вторгнення залишилися без даху над головою.
А втім основна мета усієї нинішньої активної діяльності Потапа, усіх його «патріотичних» пісень – спробувати вмовити український народ забути, що майстер спорту і «антропометричний бугай» Потап не те що не пішов воювати коли ворог був біля Києва, а нахабно відсиджувався за теплим кордоном коли його син був під обстрілами поблизу столиці.
Привіт усім, хто розумів що відомий артист тримає носа за вітром і сідає на шпагат ще у 2014 році, коли разом з Настею Каменських вони поїхали до Росії на вручення премії RU.TV. Там на сцені Потап несподівано для всіх зняв штани і подякував росії. Є підстави стверджувати, що так було б і аби росіяни у лютому таки взяли столицю. Складається враження, що на початку війни Потап не мовчав – Потап вичікував.
Що ж не так з піснею «Волонтер»?
Це варто послухати, якщо не гидуєте. Якщо цей низькопробний ламано-мовний текст який з ходу має сексистські вкраплення вас не тригерне тоді є серйозні підстави вважати, що у вас щось зі смаком.
Навіть фанати ПТП, які не піддавали його критиці після пісень про «чундру-чучундру», «пиришки-фуфиришки», чи «отсосни іголачку» зазначили, що ця пісня має примітивний текст, який принижує працю та старання людей, які займаються безоплатною суспільно-корисною діяльністю. А також зовсім невідповідний мотив мелодії, схожий на решту танцювальних треків зірки. Хоча що вже там мотив після слів «Ой, мамо, не питай / З ким була / І де ночі провела / Я була з хлопцями / Бійцями / Я волонтерила». Так, можна сказати що кожен розуміє їх в міру своєї розпущеності, бо може виконавець так не досить вдало обігрує класичне «Доню моя, у чому річ, Де ти гуляла цілу ніч?». Але, на нашу думку, це не зовсім так, бо з бекграундом примітивних пісень Потапенка стає зрозуміло, що нічого кращого в його голові народитися просто не могло – навмисне чи ні. Перечитати слова пісні чи перевірити її на фокус-групі розуму теж не вистачило.
Під кліпом, негативні коментарі щодо якого нині нещадно підтираються командою виконавця, можна вихопити такі фідбеки: «Переконаний, що саме це буде останнім поштовхом для багатьох ваших слухачів, хто ще не зрозумів, чому ви повинні померти як відома особа для українського публічного простору», «Мені як волонтерові так прикро… Аж болить. Що це за маразм?», «Давно не блювала, нарешті вийшло», «Схоже, він під дією важких наркотиків! Йому потрібна допомога»¸ «Найсумніше, що є люди, які вважають оце прийнятним (Саме тому подібне гімно і далі існуватиме», «Дякую пану Олексію, за те що тримає рівень, як завжди після прослуховування його неймовірної творчості нудота+діарея» тощо. Після випуску цієї композиції люди порадили Потапу залишити український шоубізнес, щоб не ганьбити країну.
Починають рефлексувати й колеги по цеху та інфлюенсери. Словом, зайшовши у соцмережі, ви й так все бачите самі.
Що про це все думає штучний інтелект?
Ми навели слова нової пісні Потапа і попросили ChatGPT який тепер доступний в Україні пояснити, чому ця пісня викликає «іспанський сором»:
«Слова, пісні, які ви цитуєте, можуть викликати негативну реакцію через те, що вони можуть сприйматися як привід для неадекватного поводження з жінками або сексуалізації жінок. Це може бути особливо чутливо у контексті війни та боротьби за права та гідність жінок.
Таким чином, хоча пісня може мати добрі наміри, відверте ігнорування та насильницький тон щодо жінок може спричинити критику або викликати негативну реакцію в країнах, де високо цінуються права та гідність жінок», – вердикт штучного інтелекту.
Що варто винести поза контекстом цієї історії?
Видається, обговорення пісні може відволікти від основного заклику, який закладав виконавець. Підкреслимо, що підтримати ініціативу «Добробат» фінансово кожен охочий може за посиланням. Це дуже доречно безвідносно до ненайкращої форми композиції, яка до цього закликає.
Постскриптум для колег:
Наші вітання редакціям, які взялися за гроші піарити нові музичні потуги Потапа. Переконані, завдяки вашій роботі ми неодмінно «збудуємо об’єктивну журналістику» в Україні!