Понад 1000 населених пунктів північної частини України нині відзначають першу річницю звільнення від російських окупантів. Саме ці міста і села першими зустріли велику війну. Саме тут росіяни продемонстрували, на які звірства готові піти, а український народ вкотре показав усьому світу, що нізащо не покориться ворогу і стоятиме до останнього.
До річниці боїв за північ України, стартувала інформаційна кампанія #МістаГероїв. Ініціатива має на меті знайти й показати раніше невідомі історії опору, оборони, захисту, партизанського руху і волонтерства, виявити нових народних героїв, яких має знати вся країна.
У кожному з цих населених пунктів проживають справжні Герої: дорослі і діти, які допомагали облаштовувати блокпости, плести маскувальні сітки та готували їжу для наших Сил оборони; сміливці, які голіруч намагалися спинити техніку ворога; всі, хто викривав позиції окупанта і привертав увагу світу до війни в Україні; волонтери, які, незважаючи ні на що, приходили на поміч тим, хто цього потребував і кожен цивільний, який поруч з нашими військовими, прикордонниками, та іншими захисниками пліч-о-пліч визволяли свої домівки, свої міста та села від окупантів.
Ми виграли стратегічну битву за Україну, здобувши перемогу у битві за столицю нашої держави. Після успішного звільнення північних областей, ми зрозуміли, що можемо перемогти окупантів. Звільнивши Зміїний, Херсонщину та Харківщину, ми переконалися, що зможемо повернути волю всій нашій землі. Вагомий внесок у цю впевненість зробили наші Герої, які воювали у Мощуні, Гостомелі, Ірпені, Бучі, Охтирці, Чернігові та інших містах і селах на півночі України. Вони подарували впевненість у тому, що ми можемо виграти цю війну.
Після звільнення північних регіонів України від окупанта світ перестав утримувати ілюзію про росію як цивілізовану країну. Звірства, які скоїв окупант у Бучі та інших наших містах і селах, повністю розкрили справжнє обличчя росії. Катівні, розстріли, мародерство та інші жахливі злочини – все це було реальністю нашого народу, який попри все продовжує відстоювати свою землю та свою незалежність.
Не забуваймо також про те, що героїчна оборона на Харківщині і на Донбасі, на півдні, на землі і на морі, дала можливість Силам оборони і безпеки України діяти на півночі. Битви на півночі та звільнення північних регіонів – це частина загальної оборонної операції України. Героїзм та стійкість кожного нашого воїна стали частиною оборонного успіху України навесні 2022 року на півночі.
З самого початку вторгнення російських військ на нашу територію, війна стала для українців народною. Наші населені пункти перетворилися на справжні міста і села Героїв, де люди демонструють щиру солідарність і взаємопідтримку, борючись за виживання держави та одне одного.