Січень для городників і садівників не надо насичений, та все ж справ вистачає. Визначити що і коли робити з рослинами допоможе місячний посівний календар, повідомляє Proslav.
Ріст та розвиток рослин багато в чому залежить від фази місяця. Приміром, у зростаючий місяць фахівці радять висаджувати квіти і овочі, які плодоносять над землею, а на спадний місяць садити коренеплоди. У дні молодика і повного місяця рослини бажано не чіпати, бо вони стають дуже вразливими.
Фази місяця у січні 2024 року:
- 1-10 січня — спадний Місяць;
- 11 січня — молодик;
- 12-24 січня — зростальний Місяць;
- 25 січня — Місяць уповні;
- 26-31 січня — спадний Місяць.
Місячний посівний календар на січень 2024
1-2 січня: можна садити і пересаджувати кімнатні рослини, сіяти овочі та квіти на розсаду, поливати і підгодовувати розсаду органікою, удобрювати квіти в горщиках. Сприятливі дні для посадки редьки й редиски, цибулі та зелені, капусти, спаржі.
3-4 січня: можна посадити в теплиці і на підвіконні ріпу, картоплю, топінамбур, буряк, моркву. Вирощувати зелень і прянощі. У теплицях – вдалий день для посіву редису, селери, всіх видів цибулі. На клумбі можна сіяти гвоздику, айстри, левиний зів, вербени, жоржини.
5-7 січня: родючі дні для вирощування будь-якої зелені, посіву цибулі-порею, моркви, буряка, редису. У теплиці можна сіяти огірки, помідори, перці, баклажани, тютюн. Допускаються поливи і підгодівлі. В саду можна займатися снігозатриманням і вносити органічні добрива. Можна висаджувати спори грибів і працювати з міцелієм. Не можна обробляти рослини отрутохімікатами.
8-9 січня: неврожайні дні. Можна садити цибулю, часник і зелень на підвіконні. Від посівів, пікіровок і пересадок інших культур краще відмовитися. Дозволяється обрізка і зимова побілка дерев.
10-11 січня: молодий Місяць. Не рекомендується працювати з рослинами.
12-13 січня: дуже несприятливі дні для будь-яких посадок і посівів. Можна зайнятися замочуванням і пророщуванням насіння, удобрювати грунт, викопати бур’яни, мульчувати грядки з озимими культурами. Дозволяється підгодовувати розсадження органікою.
14-15 січня: у теплиці і вдома можна посадити диню, кавун, огірки, шпинат, селера, базилік і зелень. Дуже хороші дні для вирощування цілющих рослин і прянощів на підвіконні. Дозволяються рясні поливи, пікіровка саджанців і внесення мінеральних добрив, але не варто обрізати гілки рослин.
16-17 січня: можна садити цибулю на зелень, часник, петрушку, шпинат, гострий перець. У теплиці можна посадити розсаду квасолі і томатів. Для вирощування інших рослин дні несприятливі.
18-19 січня: дуже врожайні дні. Всі посаджені рослини добре приживуться і дадуть багатий урожай.
20-22 січня: можна сіяти фенхель, кріп, квасолю і сочевицю, в теплиці. При плюсовій температурі – висаджувати чагарники і плодові дерева. Також можна розпушувати грунт і виривати бур’яни. Не рекомендується поливати, пересаджувати і обрізати рослини.
23-24 січня: дуже родючі дні для будь-яких робіт з рослинами. У теплиці і на підвіконні можна садити будь-які рослини. Під плівковим укриттям можна посадити томати, перець, баклажан, патисони, гарбуз, солодкий і гострий перець, квасолю, горох. На клумбі – посіяти жоржини, чорнобривці. Не варто вносити мінеральні добрива, а також обрізати і прищипувати дерева (рани довго гояться).
25-26 січня: дні повного місяця. Посівний календар не рекомендує працювати з рослинами.
27-29 січня: можна садити і пересаджувати цибулинні рослини і квіти. Хороші дні для посадки будь-яких квітів і квітучих кущів, приготування живильної розсади і компосту. Дозволена підгодівля органічними добривами.
30-31 січня: дуже вдалі дні для посіву редису, цибулі, пастернаку, моркви, ріпи, картоплі, буряка і часнику в опалювальних теплицях. Можна удобрювати, перекопувати і мульчувати грунт, займатися снігозатриманням, пересаджувати кімнатні квіти. Не рекомендується травмувати коріння рослин.