У вівторок, 21 травня, у переяславській гімназії №2 відбулося урочисте відкриття шкільного етапу Всеукраїнської військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») серед учнів 7-10 класів. У ньому взяли участь 12 команд від усіх закладів середньої освіти Переяславської громади, повідомляє Proslav.
У Переяславській громаді проводять дитячу військово-патріотичну гру «Сокіл» («Джура»)
Метою гри «Сокіл» («Джура») є військово-спортивне і національно-патріотичне виховання української молоді. Команди, або так звані рої, змагаються у різних дисциплінах, серед яких стройова підготовка, смуга перешкод, надання першої домедичної допомоги, розбирання та збирання автомату, стрільба з пневматичної гвинтівки, знання історії, географії та військової символіки.
Директор Міжнародної благодійної установи «Центр національного відродження», член Головного штабу гри «Джура» Тарас Рондзістий розповів, що в системі освіти гру проводять вже 20 років:
– Я вдячний засновникам цієї гри за те, що вони це зробили. Мені пощастило поспілкуватися з одним із них – Петром Івановичем Бровком, його, на жаль, вже немає. Зустрівшись, я запитав, у чому ж суть цієї гри. А він сказав: «Ми хочемо виховувати українців патріотами». Щоб українці пишалися своїм походженням, намагалися реалізуватися в рідній країні, долали перешкоди й не пасували перед ними. Ми – козацького роду. Але сказати і ствердити – це різні речі. Ми хочемо допомогти молоді осягнути це. «Джура» – це гра, яка дає молодій людині змогу проявитися, відчути, на що вона здатна.
Тарас Іванович зазначає, що основні завдання гри фактично не змінюються, утім щороку гру вдосконалюють нові її учасники. А цього разу, каже, йому дуже цікаво подивитися, як школярі змагатимуться у веслуванні на драгонботах.
Серед гостей урочистого відкриття були також заступниця міського голови Оксана Степаненко, співзасновник ДФТГ Переяславської громади №2 Валерій Новородовський, начальник відділу освіти Петро Ярмоленко.
– Вчергове зустрічаємося на такому святі, щоб підвести підсумки роботи за рік, – звернувся до учасників Петро Миколайович. – Під час навчань, під час змагань ви здобуваєте певні навички з захисту держави. І, мабуть, найбільше бажання після нашої Перемоги – щоб ці навички вам ніколи не довелося застосовувати, як нашим захисникам, які захищають свободу й незалежність України. Завдяки їм ми можемо навчатися, змагатися і просто жити.
Змагання триватимуть упродовж трьох днів з 21 по 23 травня. Рій-переможець представлятиме Переяславську громаду на районному етапі.
На другий день учасники «Джури» плавали на драгон ботах
Драгон боти або човни «Дракон» – дуже схожі на козацькі чайки, але значно вужчі, легші, спритніші. У середу, 22 травня, дітвора Переяславської громади змагалась, використовуючи їх та визначала найспритнішого.
Богдан Салько, співзасновник ГО «Переяславський клуб Джура» та виконуючий обов’язки генерального директора ПОГ «НСБ “Переяславль”» ГО ВФСТ «Колос» розповів, що історія секції з веслування на спортивній базі має коріння в багато десятиліть.
– Власне, ідея командних змагання серед учнівської молоді на човнах «Дракон» належить директору «Переяславської станції юних туристів» Анатолію Близнюку, який висловив бажання включити веслування на човнах «Дракон» до гри Сокіл «Джура», підхопив і озвучив мені цю ідею тренер секції з веслування ДЮСШ та засновник ГО «Переяслав Драгон Бот Клуб» Володимир Буряков. Так як в нас вже є один 22-місний човен «Дракон», для змагань був потрібен ще хоча би один. Володимир звернувся до друга, Валерія Моргуна, який є президентом федерації України з веслування на човнах «Дракон» і питання ще одного 22-місного «Дракона» було відразу вирішено, – розповів Богдан, однак, за його словами, в останній момент рішення змінилось і в Переяслав замість одного 22-місного приїхали аж чотири 11-місних човни «Дракон».
Також пан Салько розповів про епізод, який і підштовхнув всю ідею змагань реалізувати в рамках І (регіонального) етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») в Переяславській громаді.
– Декілька тижнів тому Наталка Литвин, заступник директора з виховної роботи Переяславської гімназії №2, організувала на тренування на човні «Дракон» джур куреню ім. Станіслава Зінчика. Після тренування Володимир Буряков відзначив, що джури відразу діяли як команда, кожен злагоджено виконував свою роль і вже на першому тренуванні було відчуття, що джури на човнах «Дракон» це дуже крута ідея, яка може скоро здійснитись. Бо саме змагальний процес в грі і є тим рушієм, – розповів він, зазначивши, що ідею підтримала пані Наталка, а всій концепції відразу дав життя директор «Переяславської станції юних туристів» Анатолій Близнюк, який завжди приймає найактивнішу участь в наших спільних проектах, які стосуються розвитку і створення можливостей для учнівської молоді Переяславщини і джур зокрема.
Отже, після цього в організаторів вже були ідея, місце, човни, учасники. Далі залишилось зробити приємні дрібниці: оновити пірс та пофарбувати буйки. Богдан завдячує тренеру за деревину та фарбу, а дружині Марії дякує за допомогу у фарбуванні та монтажі.
– Також приготували рятувальний моторний човен та облаштували зону для Ватри та офіційної частини заходу. Потім ми вибрали і замовили всю необхідну кількість медалей, грамот. Рахунки за нагороди оплатила компанія «Хата NET», за що дуже дякуємо її засновникам і нашим друзям Олександру Петруні та Олександру Хобті! – додає Богдан Салько.
Після цього, ділиться Богдан, зателефонували до Івана Забари зі «СТЕЙКАГРО», який щороку допомагає «Переяславському Клубу Джура» створювати нові можливості для переяславської молоді, беручи на себе найбільші статті витрат, необхідних для проведення заходів.
– Цього разу «СТЕЙКАГРО» взяв на себе оплату логістики човнів та забезпечив всіх учасників змагань та гостей заходу мінеральною водою, за що щиро дякуємо Івану Васильовичу та Миколі Сергійовичу Дікуну! – підкреслює співзасновник ГО «Переяславський клуб Джура».
Також Богдан Салько дуже дякує учасникам ГО «Переяслав Драгон Бот Клуб» та Володимиру Бурякову за допомогу в підготовці та проведенню нашого спільного заходу для дітей.
– Далі буде багато цікавого, долучайся! – інтригує Богдан.