Під час засідання 52-ї сесії Переяславської міської ради одним із головних було обговорення питання укриттів у навчальних закладах громади. У залі засідань, крім місцевих депутатів та міського голови, також були присутні батьки учнів. Про що говорили та до чого у підсумку дійшли, переповідає Proslav.
З початком повномасштабного вторгнення гостро постало питання укриттів у навчальних закладах. Безпека та комфорт перебування гімназистів, ліцеїстів та учбового персоналу необхідні для забезпечення безперервного навчання. Для виконання цієї мети було прийнято відповідну програму, виділено кошти та розпочато роботи.
Виступ керівника відділу освіти Петра Ярмоленка
Голова Переяславської громади Вячеслав Саулко надав слово керівнику відділу освіти Петру Ярмоленку.
Він, зокрема, наголосив, що питання укриттів турбують усіх. Освітянин виділив проблемні питання, серед них, будівництво укриття для гімназії №5. Ярмоленко повідомив, що для виконання робіт було укладено договір, а функції замовника передано до Департаменту регіонального розвитку, розроблено проект й наразі закінчується експертиза.
«Департамент буде проводити будівництво класичного, з усіма наворотами сховища. Вартість – це їхні проблеми. Думаю, що за літо роботи вони виконають», – підсумував Ярмоленко.
У той же час він повідомив, що наразі тривають вісім поточних ремонтів в укриттях. Деякі з них вже закінчено, а щось буде закінчено до кінця місяця.
«На літо залишаться ще «Золотий ключик» і «Сонечко» дещо (має на увазі ремонтні роботи – ред.). Але вони також будуть закінчені (до початку навчального року – ред.)», – зазначив освітянин.
Також начальник відділу освіти відмітив важливість проведення ремонтних робіт в укритті Переяславської початкової школи та ліцеї імені Володимира Мономаха. Він нагадав, що на позачерговій сесії були внесені необхідні зміни до відповідної програми для проведення ремонтних робіт. А для проведення ремонту у ліцеї подали звернення до фонду «Save Children».
Серед виступу Ярмоленка, голова громади звернувся: «Скажіть будь-ласка чи буде функціонувати укриття Початкової школи першого вересня?» На що Петро Миколайович ствердно відповів: «Так, звичайно».
Питання від депутата Олександра Пасічника
По ходу сесії, до керівника відділу освіти, зокрема, звернувся й депутат Переяславської ради Олександр Пасічник.
«Ви сказали, що всі роботи будуть виконані до першого вересня. Але ми це чуємо з січня місяця. По сьомій школі (ліцей Володимира Мономаха – ред.) я не бачу шансів, щоб ми не своїми силами встигли все зробити», – сказав він.
Депутат також наголосив, що не варто сподіватись тільки на підтримку когось ззовні.
На що Петро Миколайович відповів, що не будуть чекати відповіді від фонду, вже виготовляється проектно-кошторисна документація й на наступну сесію буде внесено до програми і до бюджету виконання необхідних робіт. Наприкінці додав, що відділ перестраховується й не сподівається на те, що роботи виконає хтось інший.
Питання від волонтерки Інни Марченко
Окрім цього, до Ярмоленка звернулась місцева волонтерка Інна Марченко. Вона підкреслила, що від початку повномасштабного вторгнення минуло майже півтора року.
«Коли ми приходили до міського голови, до начальника поліції, до військкомату (ТЦК та СП – ред.), то ми попереджали, що буде повномасштабна війна. Наголошували, щоб звернули увагу на бомбосховища. Цього ніхто не зробив. Вже минуло від початку великої війни півтора року. За цей час ніхто не піднімав це питання чи це зроблено для того, щоб наші діти були не дуже розумні?» – звернулась волонтерка.
Марченко додала: «Чому раніше цього не можна було зробити?»
Керівник відділу освіти пояснив процедуру й зауважив, що спочатку ДСНС має надати дозвіл.
«По ліцею Володимира Мономаха – ми тільки у березні отримали дозвіл проводити там відповідні роботи. До цього часу було: панельна будівля – сховище неможливо. Там, де була найменша можливість і невеликі кошти – (це по селах, це гімназія №1) вони (укриття – ред.) були зроблені», – відповів Ярмоленко.
Водночас він додав, що наразі залишились масштабні, коштовні проекти, на які тільки у березні було отримано погодження від ДСНС.
«Якщо зробити сховище без погодження ДСНС, а вони потім його (укриття – ред.) не приймуть – хтось сяде в тюрму», – підкреслив Петро Миколайович.
Питання від матері школяра
Також до освітянина звернулась матір школяра одного з навчальних закладів громади.
«Ще минулого року мене цікавило, що чекає наших дітей з першого вересня. Я до вас приходила у травні й ви відповіли, що діти у місті навчатись будуть. А коли прийшов час, то почали виникати проблеми «Ми не встигаємо» тощо і деякі діти були відправлені на дистанційне навчання. Як ми тепер можемо вірити вашому слову, що від першого вересня діти вийдуть на навчання?» – запитала Дарʼя Фетісова.
Ярмоленко зазначив, що у минулому році, коли піднімалось це питання, то не було Постанови Кабміну про навчання під час воєнного стану. Згідно неї, очне навчання передбачається тільки при наявності сховищ.
«Це не моя забаганка. Безпекова ситуація стосується, що Харкова, що Львова, що Переяслава. Я дякую батькам за розуміння, що учні початкової школи могли виходити на навчання у змішаному режимі», – відповів освітянин.
Він ще раз наголосив: «На перше вересня сховища у цих двох закладах (початкова школа та ліцей Володимира Мономаха – ред.) будуть».
Наприкінці обговорення голова громади Вячеслав Саулко закликав на червневій сесії більш детально прозвітуватись по виконанню відповідних робіт в укриттях. Водночас мер наголосив на збереженні усіх дошкільних закладів і укриттів у них.
Більше детальне обговорення дивіться у відеосюжеті від Proslav.
Нагадаємо, на сесії Переяславської міської ради було прийнято рішення про виділення понад мільйона гривень виділять на потреби військових з місцевого бюджету. На що будуть витрачатись кошти – читайте за посиланням.