За даними Національної поліції, у трьох областях було затримано посадовців ТЦК. Вони організовували корупційні схеми ухилення від призову. Повідомляє Proslav з посиланням на Департамент стратегічних розслідувань Нацполіції.
Де було затримано посадовців ТЦК
Суми хабарів, які вимагали фігуранти справ, були різними: від 9 тисяч гривень до 1,5 тисяч доларів.
- На Волині заступник начальника одного із районних ТЦК вимагав у призовника 1000 доларів США. Оперативні співробітники УСР спільно зі слідчими та під процесуальним керівництвом Волинської спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Західного регіону затримали фігуранта під час отримання частини коштів – 25 тис. грн.
- У Дніпропетровській області було затримано посадовця одного з районних ТЦК. Він отримав 1000 доларів США та 12 тис. грн. за те, що пообіцяв «відтягнути час» призову на максимально можливий термін.
- в Чернівецькій області викрили двох військовослужбовців одного з обласних мобілізаційних відділень на систематичному вимаганні хабарів за підготовку фіктивних документів для військовозобов’язаних про непридатність до військової служби. Затримали фігуранта під час чергового траншу неправомірної вигоди – 9 000 грн.
«Треба зазначити, що лише минулого місяця правоохоронці затримували одного з командирів цього ж центру комплектування на хабарі у 3 000 доларів США за зняття ухилянта з військового обліку за станом здоров’я», – додають щодо останнього інциденту.
Усім затриманим було повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України та обрані запобіжні заходи. Працівникові військкомату з Дніпропетровщини – тримання під вартою з правом внесення 215 тисяч гривень застави, з Волині – нічний домашній арешт, а буковинським фігурантам – тримання під вартою із правом внесення застави у понад 536 тис. грн кожному.
Перевірки ТЦК та СП тривають
За повідомленням першого заступника Міністра оборони України Олександра Павлюка, перевірки ТЦК та СП тривають.
Він зазначив, що створені робочі групи від Міністерства оборони працюють в регіонах й аналізують все:
- досвід служби;
- репутацію;
- інформацію в публічному просторі;
- звернення громадян, що надійшли на гарячу лінію та іншими каналами.
«Триває робота над пропозиціями змін до нормативно-правових актів. Окрім цього, у пріоритеті – цифровізація роботи центрів комплектування», – розповідає Павлюк.
Урядовець додав, що за час відпрацювання було отримано понад 2300 звернень від громадян. Однак кожне опрацювується окремо.
«Теми охоплюють весь спектр питань, які можуть виникнути при взаємодії з ТЦК та СП – від корупційних проявів до якості організації роботи», – додає він.
Водночас Павлюк розповів, що триває робота з-боку правоохоронних органів щодо перевірки керівного складу ТЦК та СП.
«НАЗК сформовано базу, до якої увійшли всі керівники та заступники керівників ТЦК, яких слід перевірити. По 102 особам вже розпочато моніторинг способу життя», – розкриває деталі роботи заступник Міністра оборони.
Також він повідомив, що ДБР розслідує 106 кримінальних провадження щодо порушень під час роботи ТЦК та СП, військово-лікарських комісій. За цей час було повідомлено про підозру 21 особі, а 8 обвинувальних актів щодо 16 осіб – спрямовано до суду.
Якщо ви зіткнулися з проблемами під час взаємодії з ТЦК та СП, повідомляйте до Міноборони за цими контактами:
- за номером 0 800 31 01 79 (багатоканальна гаряча лінія);
- на електронну пошту [email protected];
- на чат-бот в телеграм: https://t.me/tck_report_bot.
Тим часом командувач об’єднаних сил ЗСУ Сергій Наєв розповів про підсилення ППО на півночі країни.