4 травня з робочим візитом до Переяслава завітали народні депутати України, члени Міжфракційного депутатського об’єднання «ВПО України» Максим Ткаченко, Сергій Козир, Олександр Федієнко, Владлен Неклюдов, Олександр Юрченко і Віталій Войцехівський. Вони зустрілися із внутрішніми переселенцями, які нині проживають у Переяславській громаді, та відвідали Центр зайнятості.
У ході зустрічі нардепи в форматі жвавого діалогу поспілкувалися з ВПО та дізналися про нагальні проблеми, які їх турбують. Як зазначив міський голова Вячеслав Саулко, у Переяславській громаді наразі зареєстровано близько 5 тисяч переселенців, з них більше ста завітали на зустріч з нардепами.
Максим Ткаченко відразу ж наголосив, що йому відомі проблеми ВПО. Адже він сам до 2014 року проживав у Луганську та з початком окупації був змушений змінити місце проживання. Надалі до присутніх звернулися і інші члени Міжфракційного депутатського об’єднання «ВПО України».
Під час зустрічі народні обранці поцікавилися у присутніх, чи діють у Переяславській громаді держані програми «Прихисток» та «Доступні ліки». Адже, як зазначив Віталій Войцехівський, головна ціль даної зустрічі – почути людей і місцеву владу, а також знайти шляхи вирішення наявних проблем. Відмітимо, що Proslav уже розповідав, як і де жителі Переяслава можуть отримати безоплатні препарати програмою «Доступні ліки».
Одним із найважливіших обговорень було питання щодо виплат допомоги для ВПО. Як зазначили присутні на зустрічі переселенці, 2 тисячі гривень на прожиття – це дуже мала сума. На це Максим Ткаченко відповів, що держава щомісяця витрачає на виплати ВПО близько 7 млрд гривень і проблема тут значно глибша.
«Я переїхав з Луганська до Києва у 2014 році з вагітною дружиною та дитиною. І хоча, як переселенці, ми могли отримувати допомогу від держави, я вже через два тижні знайшов роботу», – розповідає Ткаченко.
Також переселенка із Лисичанська Оксана Александрова звернулася до народних обранців з проблемою проживання ВПО на території табору «Славутич». Вона розповіла, що там рік тому її разом з родиною розмістили волонтери і ставилися до них, як до рідних. Однак в листопаді прийшли нові власники, які викупили цей табір, і ставлення до переселенців змінилося.
«Лікарів і вихователів для дітей, які були з нами в таборі, не стало. Першого травня відключили газ. Ми всі мерзнемо і ходимо брудні. Власники створили такі умови, що люди від безвиході виїжджають: з майже трьохсот осіб лишилося близько ста. Ми залишилися сам на сам зі своїми проблемами. З цією проблемою я зверталась до Олександра Фєдієнка та інших народних депутатів», – ділиться пані Оксана
Федієнко відповів, що знає про дану проблему і над її вирішенням уже працюють. Він додав, що звернення стосовно цього питання надіслані до прокуратури та нацполіції.
Присутній на зустрічі депутат Бориспільської районної ради Юрій Бобровнік розповів нардепам більш детально про проблему «Славутича».
«Віктор Янукович переписав цей табір на свою коханку і зробив там ремонт за державний кошт. Коли його скинули, прокуратура звернулася в суд, щоб повернути установу в державну власність. І коли суд наклав на приміщення арешт, волонтери поселили там людей. Але зараз з’явилися нібито нові власники», – каже він.
Народні депутати пообіцяли розібратися у ситуації та вирішити дане питання.
По завершенню зустрічі присутні ВПО мали змогу отримати гуманітарну допомогу від Переяславської міської ради.
Годину потому народні обранці відвідали Центр зайнятості у Переяславі. Там вони зустрілися з керівником Київського обласного центру зайнятості Денисом Дармостуком та переселенцями.
Слід зазначити, що від 24 лютого 2022 року через Центр зайнятості працевлаштовано уже 24 переселенців.
Одним з обговорюваних питань стало те, що послугами Центру зайнятості користуються мало людей. Дана проблема є в усіх регіонах країни. Адже, за словами присутніх, чоловіки не йдуть до центрів зайнятості, бо бояться отримати повістку, а деякі ВПО не бажають працювати, бо мають виплати, та різну допомогу від держави й волонтерів.
Крім того, своїм досвідом працевлаштування та співпраці з Центром занятості поділися присутні на зустрічі переселенці.
У міській раді нагадують переяславській молоді про стажування у виконавчих органах – читайте про це в матеріалі Proslav.