У Міністерстві освіти і науки пояснили, яким буде Національний мультипредметний тест (НМТ) у 2024 році. Одне з нововведень — випускників тестуватимуть не з трьох, а з чотирьох предметів, передає Proslav.
До обовʼязкових на НМТ української мови та математики додасться історія України. Це має «зміцнити національну свідомість і самоідентифікацію», зазначили у МОН. Четвертий предмет обиратиме сам випускник.
Обов’язкові предмети:
- українська мова;
- математика;
- історія України (період XVI–XXI ст.).
Предмети на вибір:
- українська література;
- іноземна мова (англійська, німецька, французька, іспанська);
- біологія;
- фізика;
- хімія;
- географія.
НМТ з усіх предметів відбуватиметься в один день. Для здачі української мови та математики абітурієнтам дадуть 2 години. Після цього буде перерва і вони розпочнуть тестування з історії України та обраного четвертого предмета. Це значить, що на один предмет школярам відводитимуть 60 хвилин, а ось скільки триватиме перерва – не повідомляють. Якщо щось стане на заваді (повітряна тривога, хвороба), то є можливість пройти тестування в додаткову сесію. Пробного НМТ не проводитимуть.
Ті, хто не планує вступати у виш, можуть не складати НМТ. У 2024 році для випускників не буде обовʼязкової Державної підсумкової атестації. Пройти тестування також можна буде за кордоном у місцевих екзаменаційних центрах.
Учні з окупованих територій зможуть вступити до вишів за співбесідою
Абітурієнти з тимчасово окупованих територій у 2024 році зможуть вступити до вишів за співбесідою, без національного мультипредметного тесту (НМТ). Про це повідомив заступник міністра освіти і науки України Михайло Винницький на пресконференції у «Медіацентр Україна – Укрінформ».
«Як і минулого року, у 2024 році буде можливий вступ за співбесідою для осіб, які вступають з окупованих територій. Ми всі сподіваємося, що вже окупованих територій на момент вступу не буде, але якщо вони залишаться, то вступ з окупованих територій буде за співбесідою, а не за НМТ, як і цього року», – сказав Винницький.
За його словами, абітурієнти мають звернутися до освітніх центрів «Крим-Україна» та «Донбас-Україна», які допомагають людям з ТОТ вступити до українських вишів.
Водночас на тимчасово окупованих територіях та в зоні бойових дій не проводитимуть ні НМТ, ні вступних іспитів до магістратури у 2024 році, оскільки неможливо гарантувати безпеку.
Нагадаємо, Google оновив курс з основ штучного інтелекту: вдосконалені матеріали вже доступні для перегляду