Розпочалась сімдесят третя доба героїчного протистояння Українського народу російському воєнному вторгненню.
БОЙОВІ ДІЇ
Завдяки злагодженим діям захисникам України вдається поступово відтісняти ворога. Як повідомляють у Генштабі, ЗСУ вже освоїли надану західними партнерами далекобійну артилерію, за допомогою якої знищують ворога.
- Аналітики американського Інституту досліджень війни констатують, що окупанти продовжують безрезультатні наступи на півдні Харківщини, у Донецькій та Луганській областях, але за останню добу не мають суттєвих досягнень.
- У Харківській області після наступу підрозділів Сил оборони України вдалося відновити контроль над населеними пунктами Олександрівка, Федорівка, Українка, Шестаково, Перемога та частиною села Черкаські Тишки.
Противник продовжує нести суттєві втрати у особовому складі та техніці. За наявною інформацією, у психіатричній лікарні населеного пункту Малотокмацький Ростовської області, що частково передана в користування збройним силам рф, перебуває до 800 поранених та до 200 тіл загиблих військовослужбовців противника.
Загальні бойові втрати противника з 24.02 по 07.05 орієнтовно склали:
- особового складу – близько 25100 (+200) осіб ліквідовано ,
- танків ‒ 1122 (+12) од,
- бойових броньованих машин ‒ 2713 (+27) од,
- артилерійських систем – 509 (+7) од,
- РСЗВ – 172 (+1) од,
- засоби ППО – 84 (+1) од,
- літаків – 199 (+0) од,
- гелікоптерів – 155 (+0) од,
- автомобільної техніки та автоцистерн – 1934 (+8) од,
- кораблі /катери – 11 (+0) од,
- БПЛА оперативно-тактичного рівня – 341 (+17).
- Спеціальна техніка – 38 (+0).
- Крилаті ракети – 90 (+0).
Найбільші втрати противника (минулої доби) спостерігалися у Слобожанському операційному районі.
За повідомленням Офісу Генерального прокурора більше ніж 633 дитини постраждали в Україні внаслідок збройної агресії Російської Федерації. Станом на ранок 7 травня 2022 року за офіційними даними число жертв-дітей не змінилося – 223. Зросла кількість поранених – 410.
- Як свідчать матеріали аудіоперехоплень, окупанти не хочуть іти в атаку і навіть псують свою бойову техніку, щоб не виконувати накази. Зокрема, російські військові підсипають пісок у баки танків, щоб не брати участь у бойових діях.
- В Україні триває зачистка від колаборантів та ворожих агентів. Як повідомили в СБУ, з початку повномасштабної війни ліквідовано понад 140 ворожих ДРГ і викрито близько 4 тисячі колаборантів.
СИТУАЦІЯ В УКРАЇНІ
- Провідні світові політики підтверджують важливість України в сучасній геополітиці, а також беззаперечний авторитет Президента України Володимира Зеленського на світовій арені.
- Попри продовження бойових дій в Україні поступово відновлюється будівельний бізнес. Повідомляється, що станом на початок травня в нашій державі будуються вже понад 400 житлових комплексів, 65 із них – у Києві, ще 45 – в Одесі. Відновили будівництво також у Дніпрі, Полтаві, Запоріжжі, Кременчуці, Черкасах, Умані. У західних областях зараз зводиться 245 ЖК.
- Україна планує в травні отримати другий з початку війни транш макрофінансової допомоги від ЄС, а також сподівається на можливе відкриття третього траншу в червні.
- Дбаючи про свою продовольчу безпеку, Україна вже засіяла основними сільськогосподарськими культурами 7,1 мільйона га земель, що становить майже 50% від запланованих на поточний сезон.
- Глави МЗС Литви, Латвії та Естонії 6 травня прибули з візитом до Києва. Міністри приїхали, щоб показати непохитну підтримку українському народові й обговорити, як країни Балтії можуть допомогти Україні, яка бореться за свою свободу та суверенітет.
СИТУАЦІЯ В РОСІЇ
- Росіяни, які розуміють, куди державу веде путінський режим, активно покидають рф. Тільки за перший квартал цього року з росії виїхали понад 3,8 мільйона людей. Як повідомляють у ФСБ, найчастіше їдуть в Абхазію, Грузію, Вірменію, Азербайджан, Узбекистан, Таджикистан і Казахстан.
- Російська пропаганда почала поширювати черговий фейк, мета якого – посіяти ворожнечу між українцями й поляками.
- Російські дипломати скаржаться, що цього року їх не запросили на офіційні заходи у Парижі, присвячені 77-ій річниці Дня Перемоги.
- З березня у росії почали скорочуватися обсяги виробництва меблів. За прогнозами Асоціації підприємств меблевої та деревообробної промисловості, за підсумками року очікується падіння продажів на 50%, а також зростання вартості локальної продукції не менш як на 30%.
- Найбільший російський оператор танкерних суден «Совкомфлот» продав майже третину свого танкерного флоту, експлуатація якого зараз обмежена через санкції. З молотка пустили 40 суден зі 121. Компанія поспішає, щоб погасити борги на суму майже 2 млрд дол. Із впровадження нафтового ембарго Європою росії просто не потрібен буде такий флот.
- У квітні бюджет рф недоотримав 133 млрд рублів нафтогазових доходів. У травні бюджет недоотримав понад 300 млрд рублів від очікуваних доходів.
МІЖНАРОДНА ПІДТРИМКА
- Більшість громадян ЄС (66%) бачить Україну частиною європейської родини і готові її підтримувати. Про це свідчать дані соціологічного опитування «Євробарометр», яке було проведено в країнах ЄС у квітні.
За те, що «Україна має вступити до ЄС, коли буде готова», висловилися 66% європейців, 71% вважають, що Україна є частиною європейської родини.
Більшість європейців вважають, що з початку війни ЄС проявив солідарність (79%) і був єдиним (63%) та швидким (58%) у своїй реакції на агресію росії проти України.
Також 67% опитаних схвалюють купівлю і постачання військового обладнання Україні.
- Міністр оборони Німеччини підтвердила поставку Україні 7 самохідних гармат-гаубиць Panzerhaubitzen 2000.
- Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що путін не повинен виграти війну проти України, оскільки це створить ризик міжнародного свавілля.
- Google виділить 10 млн дол. на боротьбу з фейками про війну в Україні. Як повідомили в компанії, поширення неперевіреної інформації в умовах війни може бути «питанням життя і смерті».
- Україна й Польща домовились про скасування дозволів для всіх перевізників, які здійснюють міжнародні перевезення палива. Нові правила уже набрали чинності і їхніми перевагами можуть скористатися як українські, так і польські перевізники. Домовленість допоможе Україні покращити складну ситуацію на ринку палива.
- Нафтовий гігант Shell продає свою мережу автозаправних станцій у росії. Видання Forbes зауважує, що разом із мережею АЗС Shell хоче позбутися свого заводу з виробництва мастильних матеріалів.
- Сервіс віддаленого доступу TeamViewer іде з ринку рф та Білорусі. Як заявили в компанії, вони також пожертвують 750 тисяч євро Червоному Хресту.
- Фінська хімічна компанія Kemira, яка є провідним виробником хімікатів, оголосила, що йде з російського ринку та зупиняє всі операції в рф.
- У Фінляндії компанії відмовляються постачати електроенергію російському пошуковому гіганту «Яндекс» – сервери в центрі обробки даних вже майже два тижні працюють на енергії, що виробляється резервною електростанцією з дизельним двигуном.
- Президент України Володимир Зеленський виступив в парламенті Ісландії й закликав країну повністю відмовитися від торгівлі з рф, а також долучитися до енергомодернізації України.
- Начальники генштабів України, Фінляндії та Швеції візьмуть участь у засіданні Військового комітету НАТО – вищого військового органу Альянсу.