За сьогодні Україна зробили важливий крок, щодо втупу до Північноатлантичного альянсу. Proslav систематизував усе, що відбувалося сьогодні.
Україна 30 вересня подала заявку на вступ до НАТО за пришвидшеним порядком. Українська армія вже довела, що відповідає усім стандартам Альянсу, тепер залишилась лише юридичний складник. Про це під час свого звернення сказав президент Володимир Зеленський.
“Де-факто ми вже пройшли свій шлях до НАТО. Де-факто ми вже довели сумісність зі стандартами Альянсу. Вони реальні для України – реальні на полі бою та в усіх аспектах нашої взаємодії. Ми довіряємо одне одному, ми допомагаємо одне одному, і ми захищаємо одне одного. Це і є Альянс. Де-факто. Сьогодні Україна подає заявку, щоб зробити це де-юре. За процедурою, яка відповідатиме нашому значенню для захисту всієї нашої спільноти. У пришвидшеному порядку. Ми робимо свій визначальний крок, підписуючи заявку України на вступ у пришвидшеному порядку до НАТО”, – сказав президент України.
Згодом Генсек НАТО виступив з терміновим зверненням на тлі заявки України. Найперше Столтенберг відреагував на анексію Росією українських територій, передає 24 канал. Він наголосив, що це незаконне захоплення земель. Союзники НАТО ніколи не визнають анексії.
НАТО не є стороною конфлікту, але підтримує Україну
Генсек зазначив, що НАТО не є стороною конфлікту, але надаватиме підтримку Україні, щоб вона могла здійснювати своє право на самозахист, закріплене в Хартії ООН.
Крім того, розширили військову присутність на Сході НАТО, оскільки готові захищати кожен дюйм своєї території.
Путін мобілізував сотні тисяч осіб, погрожує ядерною зброєю та незаконно захоплює українські території. Столтенберг вважає, що це найсерйозніша ескалація від початку війни. Однак це ознака слабкості. Це означає, що війна відбувається не так, як планував Путін. Він зазнав поразки у стратегічних цілях.
Якщо Росія припинить воювати, буде мир. Якщо Україна перестане воювати, то вона перестане існувати як суверенна та незалежна держава,
– наголосив Столтенберг.
Реакція на заявку вступу України до НАТО
Столтенберг наголосив, що НАТО залишається відкритим для нових членів. Альянс підтримує право України обирати новий шлях. Однак рішення про членство прийматимуть усі 30 союзників.
“Союзники НАТО цього року зустрічалися в Мадриді і там було зроблено чітку заяву, що ми підтримуємо право України обирати свій шлях і вирішувати, до яких оборонних альянсів вступати”, – зазначив він.
За словами Генсека, зараз НАТО сфокусоване на наданні допомоги Україні.
Перемога України – це також інтереси НАТО
Далі Генсек наголосив, що ми не говоримо про рівні сторони конфлікту. Він зауважив, що з одного боку є агресор – Росія, а з іншого жертва агресії – Україна. Однак перемога України – це також інтереси НАТО. В іншому випадку авторитарні країни будуть робити все, що їм заманеться за допомогою сили. Столтенберг наголосив, що бездіяльність – великий ризик.
“Путін намагається переконати нас не підтримувати Україну, але йому це не вдасться. І меседж від НАТО – ми й надалі підтримуватимемо Україну”, – додав Столтенберг.
Росію попередили про наслідки застосування ядерної зброї
Він додав, що Росію чекають “серйозні наслідки”, якщо вона застосує ядерну зброю. За словами секретаря, ядерна риторика Путіна – небезпечна та безрозсудна.
НАТО пильно стежить за тим, що робить Росія. Вона мусить розуміти, що ядерну війну не можна виграти.
Атаки на “Північні потоки”
Альянс підтримує зусилля щодо розслідування інцидентів витоків на “Північних потоках”. Генсек зазначив, що потрібно встановити причетних до вибухів на газопроводах.
“Ми посилимо обмін інформацією і вже вивчаємо дані, які збирали останніми тижнями, і шукаємо, що можна знайти щодо цих атак на “Північні потоки”, – додав Столтенберг.
Брифінг Столтенберга: дивіться відео