6 вересня 2022 року у читальній залі Переяславської публічної бібліотеки панувала як ніколи родинна, творча, україновимірна атмосфера – з нагоди свого 72-річчя переяславський поет, член Національної спілки письменників України, історик, Почесний громадянина міста Олега Коломійця (відомий поціновувачам літератури рідного краю під псевдонімом Олег Князенко – прим.авт.) зібрав поціновувачів своєї творчості та найближчих друзів на творчий бенефіс. ProSlav теж завітав на подію та має звідти сповнений тепла фоторепортаж.
Іменника вітала директорка Переяславської публічної бібліотеки Тетяна Майстренко, а побажання мало чим різнилися від того що бажають один одному українці з кінця лютого – мирного неба та більше вражень для написання творів про перемогу і кохання.
Олега Родіоновича вітали музично. Неля Павелко подарувала імениннику відому українську пісню «Скрипка грає», а переяславський кобзар Микола Товкайло виконав улюблену бурлацьку пісню іменинника «Та забіліли сніги» – до слова, захоплення цією композицією розділяв і Тарас Шевченко, у переяславському музеї «Заповіту» якого Коломієць працював на рубежі першого десятиліття ХХІ століття.
Прийшли вітати Князенка і колеги по перу, зокрема поетка Марія Карп’юк та митець Іван Кривошея, що заспівав авторську пісню, що наснажила присутніх до життя і боротьби заради Батьківщини.
Звісно ж, і сам іменинник мав що сказати і прочитати поціновувачам своєї творчості та друзям – з його уст лунало відоме, улюблене та нове з його власного творчого доробку, який знають і люблять в нашому місті.
Довідково. Олег Коломієць – поет, краєзнавець, автор публіцистичних та наукових праць, перекладач, редактор. Народився 6 вересня 1950 р. у с. Велика Каратуль на Переяславщині. У 1968 р. закінчив середню школу с. Ташань. Упродовж 1968–1973 рр. навчався на філологічному факультеті Київського державного університету ім. Т. Г. Шевченка. З 1990 р. є членом Національної спіли письменників України. У вересні 2011 р. отримав звання «Почесний громадянин міста Переяслава-Хмельницького».
У 1974 р. розпочав свій професійний шлях як науковий співробітник Музею Лесі Українки в Києві. Понад три десятиліття – з 1976 р. по 2008 р. – працював науковим співробітником Державного історичного музею у м. Переяславі-Хмельницькому, з 2008 р. по 2010 р. – старшим науковим співробітником Музею «Заповіту» Т. Г. Шевченка НІЕЗ «Переяслав». Одним із основних напрямів дослідницької діяльності О. Р. Коломійця є шевченкознавство, зокрема, переяславський період в житті Т. Г. Шевченка. Виявлені ним матеріали збагатили фондову колекцію та експозиції переяславських музеїв, а наукові напрацювання поглибили знання з історії України.
Нині Олег Родіонович продовжує активну творчу та пошукову роботу. Готує до друку свої праці, поетичні доробки, спогади, а також працює над суспільно-важливими проєктами. Ім’я Олега Князенка як поета включене до «Енциклопедії Сучасної України» (Т. 14). Він має багато місцевих, регіональних та українських нагород.
Бажаємо імениннику реалізації творчих задумів, нових відкриттів та тривалої плідної і натхненної роботи на шляху навернення українства до історичної правди й пізнання себе.