У середу, 22 листопада, у Переяславі відбулось засідання 67-ї позачергової сесії міської ради. Під час неї мер Вячеслав Саулко надав звіт стосовно витрачених коштів громади, які було спрямовано на підтримку Сил оборони України, передає Proslav.
Звіт міського голови Вячеслава Саулка
Про власні премії
Спочатку мер Переяслава Вячеслав Саулко дав відповідь на запитання стосовно власного преміювання. Він розповів, що витрачає ці кошти на потреби ЗСУ та громади.
Зокрема, на суму 720 тисяч гривень він придбав два автомобіля. Також, за словами Саулка, за власний кошт ним було закуплено та передано 4 дрони для 10 окремого загону оперативного реагування Державної прикордонної служби України, 137-ого батальйону та 46 окремого десантно-штурмового батальйону.
«Неодноразово на потреби військових надавалась фінансова допомога за власні кошти, які я не підраховував», – зазначив Вячеслав Саулко й додав, що мова йде про ремонт техніки, придбання палива, закупівлі військового приладдя.
Міський голова також розповів, що за власний кошт на суму у 700 тисяч гривень у 2022 році придбав автомобіль Renault Logan й передав у користування КНП «Переяславський центр первинної медико-санітарної допомоги», який використовують й поза межами нашої громади.
Водночас також за власні кошти голова Переяславської громади придбав та передав комунальному підприємству ВУКГ дизельний генератор. За його словами, це склало 800 тисяч гривень.
Про благоустрій у громаді
Міський голова розповів чому відбуваються роботи з благоустрою у Переяславській громаді навіть попри «заборону» Президента України Володимира Зеленського.
Пан Саулко зазначив, що такого документу у законодавстві України немає. Відтак Володимир Олександрович тільки наголошував на доцільності використання коштів місцевих бюджетів.
«Життєдіяльність Переяславської громади має забезпечуватись належним чином, зокрема і в умовах воєнного стану», – підкреслив мер.
Він зауважив, що час від початку планування та повної реалізації проектів може пройти від кількох тижнів до кількох місяців. Тому, за словами Саулка, протягом поточного року було втілено в життя проекти, які було розпочато раніше.
Про підтримку родинам українських захисників
Вячеслав Володимирович розповів, що відповідними службами міської ради відбувається супровід дітей чинних військовослужбовців ЗСУ чи загиблих захисників України.
За його словами, 29-ма дітьми опікуються, батьки яких загиблі та 5-ма – батьки яких вважаються зниклими безвісти.
Водночас мер зазначив, що дітям загиблих захисників України надаються туристичні та оздоровчі послуги, у тому числі й закордон.
Міський голова розповів, що 97 дітей військовослужбовців безкоштовно харчуються у дитячих садках громади, а 11 учнів військовослужбовців та родин, в яких загинули військовослужбовці мають змогу харчуватись безкоштовно в інших освітніх закладах.
«До Дня Захисника та Захисниць України, свята Покрови виплачено 505 тис. грн. (по 1000 грн. на кожного) учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни, які приймали участь АТО та ООС», – додав мер.
Про витрачені кошти для ЗСУ
За словами Вячеслава Саулка, за час повномасштабного вторгнення загальна сума витрат становить 12 мільйонів 650 тисяч гривень.
Міський голова розповів, що на заходи та роботи з мобілізаційної підготовки місцевого значення було витрачено 522,3 тисячі гривень за запитами місцевого відділу РТЦК та СП.
Також на заходи та роботи з територіальної оборони місцевого значення на запити територіального центру комплектування та соціальної підтримки в 2022 році витрачено 449,1 тисяч гривень. За кошти було закуплено пальне та генератор. Окрім цього, було перераховано 300 тисяч гривень субвенції бюджету Бориспільського району на заходи з територіальної оборони.
За словами мера, було перераховано субвенцію Державному бюджету у сумі 703,4 тисячі гривень на матеріально технічне забезпечення 137 батальйону ТРО.
На суму 530 тисяч гривень було профінансовано субвенцію Державному бюджету для придбання автомобіля поліцейському офіцеру громади. Також було профінансовано субвенцію Державному бюджету у сумі 1 мільйон 850 тисяч гривень на заходи безпеки.
Окрім цього, мер розповів, що на матеріально-технічне 137 батальйону ТРО було перераховано субвенцію бюджету Бориспільського району на 8 мільйонів 295 тисяч гривень.
Зокрема, було придбано:
- інвентар для приготування їжі – 99 тис. грн;
- ремонт автотранспортних засобів – 197,8 тис. грн;
- акумуляторні батареї – 100 тис. грн;
- зарядні станції «Сонце для армії» – 94,5 тис. грн;
- джерела безперебійного живлення – 5,5 тис. грн;
- мережеве обладнання – 10,6 тис.грн;
- кабелі – 7,5 тис. грн;
- квадрокоптери DJI Matrix (2 шт.) – 550,0 тис. грн;
- носії даних – 68,5 тис. грн;
- радіощогли – 72,0 тис. грн;
- антени та антенні відбивачі – 89,7 тис. грн;
- коксіальні кабелі – 28,5 тис. грн;
- ноутбуки (22 шт.) – 284,1 тис. грн;
- квадрокоптери (10 шт.) – 1млн. 235 тис. грн;
- антени (15 шт.) – 10,3 тис. грн;
- бінокуляри (14 шт.) – 1млн. 580 тис. грн.
За словами мера, деякі акти прийому-передачі не підлягають оприлюдненню, оскільки носять службовий характер та помітку ДСК.
Також Саулко розповів, що закінчено процедуру закупівлі з подальшою передачею на такі матеріально-технічні засоби:
- квадрокоптери (2 шт.) – 476 тис. грн (договір укладено, очікується поставка товару 23.11.2023 року);
- акумулятори – 1млн. 174 тис. грн (закупівля відбулася, триває період оскарження до 23.11.2023).
Яким підрозділам, окрім 137-го батальйону, надавалась допомога
Мер Переяслава зазначив, що окрім підтримки 137-го батальйону ТРО, надавалась допомога місцевому відділу РТЦК та СП. А саме: на паливо у розмірі 400 тисяч гривень; генератор на суму 49 тисяч грн; забезпечення матеріалами для роботи з документами, канцтоварами на суму 502,2 тисяч гривень.
Яку суму отримав бюджет громади за рахунок «військового» ПДФО
Вячеслав Саулко розповів, що окремо визначити суму надходжень ПДФО від військових не можливо. Оскільки, інформація надходить сукупно за кодом доходів з податку на доходи фізичних осіб з грошового забезпечення та інших виплат військових, поліції, ДСНС.
Він зазначив, що за 2022 рік до бюджету громади надійшло 59,1 мільйонів гривень, у 2023 році до бюджету громади надійшло 42,6 мільйони гривень.
Міський голова зазначив, що 23 мільйони 597 тисяч 502 грн з «військового» ПДФО було направлено для ремонтів найпростіших укриттів у освітніх закладах громади.
На що пішли кошти з благодійного рахунку
На початку повномасштабної агресії росії було відкрито благодійний рахунок. Кошти з нього були направлені на заходи та роботи з тероборони пішли, у тому числі, на військову частину А3085 – 37 тисяч 695 гривень.
Інші кошти у розмірі 1 млн 965 тисяч 523 грн 58 копійок було розподілено між:
- Окремою добровольчою чота «Карпатська Січ»;
- 3-ю ротою охорони Бориспільського РТЦК та СП;
- 1-м відділом Бориспільского РТЦК та СП;
- Відділу №1 Бориспільського ГУ поліції у Київській області;
- ДФТГ №1, ДФТГ №2;
- ГО «Серця переяславщини»
Всього, за словами мера, надійшло від меценатів та благодійників 2 мільйони 227 тисяч 417 гривень. Використано: 2 млн 222 тисячі 8 гривень. Залишок коштів: 4478 грн. За кошти з благодійного рахунку було здійснено закуплю палива, а саме:
- 12 тисяч 630 літрів бензину;
- 15 тисяч 630 літрів дизелю.
Залишилось: бензину 2400 літрів, дизелю 5600 літрів. Інше паливо, зі слів мера, було видано за актами прийому-передачі.
Хто ще виступав під час сесії Переяславської міської ради
Окрім голови громади, слово мали: Борис Годунок (відомий як «розбійник»), Галина Дудар (представниця ініціативної групи), Інна Марченко (місцева волонтерка з ГО «Серця Переяславщини»), Богдан Тищенко (активіст) та інші.
Як ледь не побились військовослужбовці, що вимагали громадяни, що пропонували місцеві депутати та до чого у підсумку дійшли – у повному відео з місця подій від Proslav (зазначимо, що на відеозаписі присутня нецензурна лексика).
Нагадаємо, нещодавно у Переяславській міськраді відбулася емоційна сесія. Відео 18+ – у нашому матеріалі.