У неділю, 26 березня 2023 року, у КЗ «Переяславський центр культури і мистецтв» (корпус №2) відлунав міський фестиваль народної творчості «Лине пісня з народних джерел». Таким чином Відділ культури і туризму Переяславської міської ради вирішив вкотре підсилити культурний фронт, подарувати учасникам дійства не лише приємні миті долучення до прекрасного, віковічного і сучасного пісенного спадку українського народу, а й спілкування у колі однодумців і сподвижників, що свято бережуть нашу національну культуру.
У концертній програмі, що тривала у двох відділеннях, кожен з 13 колективів дарував по три пісні. Зважаючи на буремні часи, у які ми живемо, більшість із композицій, так чи інакше, мистецьки промовляла про війну і те велике горе, яке принесли на нашу землю внаслідок свого вторгнення росіяни. Proslav відзняв для вас розлогий фоторепортаж з місця події.
Відкрив програму, яку вела неповторна берегиня української культури Людмила Леляк, Народний аматорський фольклорний ансамбль «Чорнобривці» Гланишівського СБК під керівництвом Михайла Бобика.
Після того, як добірна публіка насолодилася творами які лунали у їх виконанні, на сцену вийшов вокальний ансамбль української пісні «Червона калина» Вовчківського СБК під керівництвом Валентина Гордієнка.
У свою чергу вокальний ансамбль української пісні «Мрія» Великокаратульського сільського будинку культури під керівництвом Олени Корнійчук дарував слухачам направду народні композиції.
З великим захватом зал сприйняв і виступ Народного аматорського вокального ансамблю «Вербиченька» КЗ «Переяславський ЦКМ» під керівництвом Наталії Александрової.
Закривали перше відділення програми Народний аматорський ансамбль української пісні «Червона калина» КЗ «Переяславський ЦКМ» під керівництвом Василя Заболотного та Народний аматорський ансамбль української пісні «Веселка» переяславського клубу мікрорайону «Борисівка» м. Переяслав під керівництвом Віталія Пащенка.
Дипломами за участь у фестивалі учасників нагородила заступниця міського голови Оксана Степаненко. Від імені міської влади вона подякувала за поступ колективів, засвідчила повагу краян до їх діяльності, побажала подальших творчих успіхів.
У ІІ відділенні слухачів вражали Аматорський самодіяльний ансамбль «Дівчата з України»Переяславської Гімназії № 2 під керівництвом Владислава Брика – їх пісні вирізнялися актуальністю, звучали на злобу дня, відлунювали позитивним й натхненним настроєм з яким наш народ нині підходить до своєї боротьби.
Народний аматорський ансамбль української пісні «Мальви» Дем’янецького сільського будинку культури під керівництвом Володимира Петреченка дарував добірні народні композиції. Потім на сцену вийшов ще один колектив яким керує Владислав Брик і виступ якого неабияк чекали глядачі дійства – Аматорський вокальний ансамбль «Берегиня» Виробничого управління житлово-комунального господарства.
Не з меншою увагою сприйняли й виступ Народного аматорського ансамблю української пісні «Чебреці» переяславського клубу мікрорайону «Трубайлівка» під музичним керівництвом Михайла Мини, вокального ансамблю української пісні «Калиновий цвіт» Гайшинського СБК під керівництвом Владислава Брика, Народного аматорського ансамблю української пісні «Водограй» виробничого управління комунального господарства на чолі з музичним керівником Володимиром Петриченком та художнім керівником Надією Потупою. Позаяк у цьому році «Водограю» виповнюється 30 років Відділ культури і туризму Переяславської міської ради нагородив їх подякою з цією прекрасної нагоди та підкреслили, що ні час не обставини не похитнули діяльність митців – усі ці роки вони виступають у незмінному складі.
«Хедлайнером» концертної програми став виступ Народного аматорського ансамблю української пісні «Дем’нчанка» агрофірми «Альта» – його музичним керівником є Владислав Брик, художнім керівником – Віра Вірьовка
Дипломи за участь в фестивалі учасникам другого відділення цієї насиченої і багатої на неповторні голоси, чудові костюми і непересічні пісні, в яких направду відлунює глибина народних джерел вручав начальник Відділу культури і туризму Валентин Шуткевич. Він подякував усім колективам та підкреслив вагу пісні в історії нашої держави та важливість її донесення з покоління в покоління як віковічний феномен української нації.