Сучасна війна охоплює без винятку усі нам звичні сфери життєдіяльності. Тому, фронт протистояння з агресором простягається не тільки по реальній лінії зіткнення, але й на інформаційній площині та різноманітних інтернет-ресурсах, які можуть видавати себе за благодійні організації або ж оманою заволодівати коштами українців.
Тому, ІТ-спеціалісти та активісти кіберфронту кожного дня займаються пошуком та блокуванням ворожих онлайн-ресурсів. За повідомленням Мінцифри, за 5 місяців війни, фахівці заблокували понад 6000 засобів, через які рф або дурила українців, або просувала свої наративи.
З 26 лютого по 30 липня, ІТ-армія:
- зупиняла роботу сайтів державних установ рф, через що росіяни не могли отримати держпослуги, провести фінансові операції та навіть вступити до навчального закладу.
- блокувала сайти національних і регіональних ЗМІ та онлайн-телебачення, завдяки чому ворожі ресурси не могли розповсюджувати пропаганду.
- зупиняла роботу воєнторгів та онлайн-магазинів з продажу дронів, щоб завадити росіянам постачати необхідне спорядження своїм солдатам-вбивцям.
- виводила з ладу CRM-системи, через що зупинялася робота багатьох підприємств та страждала економіка рф.
- поклали сайт Роскосмосу, де рф погрожувала та публікувала супутникові знімки центрів НАТО.
- блокували найбільший тендерний майданчик рф Росэлторг, який належить уряду москви, через що стався витік конфіденційних даних росіян.
- блокувала сервіси для бізнесу, тендерні майданчики, сервіси онлайн-бухгалтерії, інтернет-провайдери, сервіси купівлі авіаквитків та страхування, онлайн-сервіси кур’єрської доставки, замовлень їжі, інтернет-покупок тощо.
У кіберполіції повідомили, як не стати жертвою російських додатків.