Серед звільнених з російського полону 18 жовтня – двоє захисників із Переяславщини. Загалом того дня в Україну вдалося повернути 95 військових, розповідає Proslav.
За повідомленням президента Володимира Зеленського, це воїни, які захищали Маріуполь і «Азовсталь», Донецьку, Луганську, Харківську, Київську, Чернігівську, Херсонську області.
Своєю чергою Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими оприлюднив інформацію про те, що серед звільнених з російського полону нацгвардійці, військові моряки, воїни ЗСУ, прикордонники та представники інших підрозділів Сил безпеки та оборони. З них, зокрема, 69 солдатів та сержантів та 26 офіцерів.
«Чимало наших звільнених хлопців мають серйозні захворювання та наслідки важких поранень, а також велику втрату ваги через катування та недостатнє харчування», – зазначили у координаційному штабі.
Повідомляється, що це вже 58-й за ліком обмін, організований Координаційним штабом. Загалом з ворожої неволі визволено вже 3 767 людей.
Поміж військових, яких вдалося повернути додому 18 жовтня, двоє жителів Переяславщини. Про це Proslav повідомили у І відділі Бориспільського РТЦК та СП. Наші журналісти поспілкувалися з рідними земляків. З міркувань безпеки, їхні імена поки що не оголошуються.
Один із захисників перебував у неволі майже від початку повномасштабної війни – 2 роки і 7 місяців. У російський полон він потрапив у березні 2022 року під час оборони Київської області. Чоловікові 37 років. Дружина захисника поділилася, що під час першої їхньої розмови після звільнення, він передусім запитав, як вони.
Мама другого захисника, 46-річного жителя села Пристроми, розповіла що син провів у полоні 9 місяців. У полон він потрапив під час виконання бойового завдання під Куп’янськом на Харківщині. 29 січня цього року жінка отримала відео, на якому російські окупанти допитували українського бійця. У квітні представники організації «Червоний хрест» підтвердили, що її син у полоні.
Обидва звільнені оборонці наразі проходять реабілітацію після важких випробувань. Родини нарешті дочекалися їхнього повернення, утім попереду ще довгий шлях до відновлення. Віримо, що всі українські військовополонені скоро повернуться додому! Кожен обмін – це ще один крок до перемоги та возз’єднання наших воїнів із близькими.