Проблема поганого зору існувала завжди й зустрічалась, як у дорослих, так і дітей. Наразі у світі кожна третя людина на Землі погано бачить. Для того, щоб не допустити погіршення зору існує кілька методик, серед яких:
- Сонячні ванни;
- Масаж очей;
- Розтирання і розслаблення.
Для найбільш радикального лікування існує лазерна корекція зору. Однак, що робити, якщо нічого з вище перерахованого не допомагає. Тут на допомогу людям приходять окуляри та контактні лінзи. https://mrlens.ua/
Для початку необхідно визначити тип патології
Перед тим як обирати оправу окулярів чи фірму контактних лінз необхідно зробити діагностику й визначити проблему зору: короткозорість, далекозорість чи астигматизм.
Короткозорість є патологією зору, при якій зображення предмета добре фіксується тільки перед сітківкою ока. Якщо коротко, то це випадки коли людина добре бачить перед собою, але не в змозі розгледіти предмети, які знаходяться далі.
Люди з далекозорістю навпаки гарно бачать предмети, які знаходяться далі, однак ті, що поблизу – погано.
Астигматизм – це дефект зору, що характеризується нерівномірною кривизною рогівки чи кришталика. Така патологія може бути як у людей з короткозорістю, так і із далекозорістю.
Що обрати: окуляри чи контактні лінзи
До недавнього часу великою популярністю користувались окуляри. Так, раніше вони були доступніше для загальної маси населення. А різні варіації оправ дозволяли створити різні образи. Чого тільки вартують окуляри з автозатемненням лінз.
Однак після появи першої контактної лінзи у 1889 році німецького офтальмолога та винахідника Августа Мюллера, тенденції почали змінюватись. Проте не так радикально, як би цього хотілось. https://mrlens.ua/catalog/kontaktnye-linzy/filter/acuvue
Річ у тім, що до 60-х років методи виготовлення контактних лінз не були досконалими. Нерідко їх носіння викликало дискомфорт та відчуття чужорідного тіла в оці. Тому до ХХ століття окуляри займали міцне перше місце.
Водночас технології постійно покращувались, що дозволило у 2012 році виготовити перші лінзи з водоградієнтного матеріалу. Ця речовина пропускає більше кисню до рогівки ока, а лінзи виготовлені з нього не викликають дискомфорту навіть при тривалому використанні.
Які переваги контактних лінз перед окулярами
Першим, що потрібно зазначити – це звичайно ж не спотворення кута огляду. Оскільки лінза розміщується за зіницею. https://mrlens.ua/catalog/kontaktnye-linzy/filter/biomedics
Окрім цього:
- Більш естетичний вигляд. Якою б дорогою не була оправа окулярів, вона все одно вплине на вашу зовнішність. А якщо згадати, що половину року в Україні прохолодна погода – запотівання окулярів є неабиякою незручністю.
- Вища ефективність у порівнянні з окулярами. Деякі патології зору можна виправити тільки контактною оптикою.
- Висока мобільність. Контактні лінзи не обмежують ваш спосіб життя. Ви спокійно можете виходити на пробіжки, відвідувати спортивний зал чи навіть басейн.
- Ціна. Наразі на ринку представлено безліч фірм та моделей контактних лінз, які може дозволити собі кожен.
Носіння контактних лінз є абсолютно комфортним. Єдиною незручністю є тільки звикання до одягання й знімання. Однак через деякий час люди, які користуються лінзами, вже не придають ніякого значення цим процедурам.