До 1 липня в Україні діяли пільги на завезення автомобілів з Європи. Більшість з таких автівок було придбано на потреби ЗСУ. Проте, є категорія громадян, які попри війну, вирішили придбати вживане авто з Європи.
Комусь пощастило встигнути завезти транспорт до 1 липня, але є й такі, хто досі чекає на омріяне сімейне авто. Що робити людям у такому випадку, розбирався ProSlav.
Інституту досліджень авторинку зазначає, що у власників «євроблях» можуть виникнути певні складнощі навіть попри те, якщо водії встигли завезти автівку до 1 липня. Вся справа в податковій декларації МД1. Тобто, якщо громадянин не оформив цей документ на місцевій митниці – доведеться сплачувати усі податки та акциз.
Що робити, якщо автівку вже придбали, але коштів на розмитнення не вистачає?
- Продати авто у Європі.
Краще і простіше всього продати авто у тій країні, де його було придбано, якщо «бляха» не встигла перетнути кордон України. Якщо ж транспорт вже стоїть біля вашого двору – потрібно оформляти реекспорт.
- Полишити авто на митному складі.
Автотранспорт у даному місці може зберігатись необмежену кількість часу. До прикладу, поки громадянин не назбирає кошти на розмитнення або ж закони про розмитнення знову зміняться на краще. Проте, таке зберігання є платним.
- Віддати автівку на потреби армії.
Щоб ввезти транспорт з такою метою потрібен лист від одного із підрозділів ЗСУ.
У випадку, коли нерозмитнене авто завезли в Україну, то у водія є 10 днів, щоб вирішити усі необхідні проблеми з «євробляхою». Після спливання цього терміну, власнику такого транспорту можуть виписати штраф 8500 грн, через 20 днів – 85000 грн. Якщо ж період, коли водій все ніяк не може доїхати до митниці зросте до місяця – штраф складе до 170 тисяч гривень або ж можуть конфіскувати омріяний транспорт.
Нагадуємо про здобутки України у червні.