Серед ноутбуків, як і серед телефонів, техніка Apple стоїть на високому рівні, відрізняється не лише характеристиками, операційною системою, але й дизайном та загалом виглядом. Тому, коли виникає необхідність вибрати портативний пристрій, з’являється питання — купити MacBook Pro чи ноутбук іншого виробника. У цьому питання ми сьогодні спробуємо розібратись.
У чому різниця: MacBook та інші ноутбуки
Ноутбук – це загальна назва, класифікація, але прийнято до цієї категорії відносити лише пристрої, які працюють на ОС Windows. Вони представлені в широкому ціновому та функціональному діапазоні – від простих офісних до геймерських. Що стосується MacBook, то це фактично теж ноутбук, але він має деякі характерні риси та функціонал, який виділяє його з-поміж усіх інших. А саме:
- фірмова операційна система – iOS яка має низку відмінностей від Windows, насамперед дає доступ до екосистеми Apple, а отже, є можливість користуватись всіма приладами у зв’язці;
- продумана до дрібниць конструкція. Це стосується насамперед корпусу – він дуже якісний, без люфтів та будь-яких проміжків, та й загалом без недоліків, які характерні для дешевої техніки;
- яскравий і чіткий дисплей із реалістичною передачею кольорів. Зображення, яке отримаєте, відрізняється високою якістю;
- потужний і насичений звук;
- продуктивна й безпечна оперативна система з високим рівнем захисту;
- підтримка технологій, які запобігають викраденню інформації та виключають несанкціонований доступ сторонніх до конфіденційних даних користувача.
Однак потрібно врахувати, що лінійка MacBook не така широка, як пристроїв на базі Windows. Запропоновано всього дві серії – Air та Pro. Варто зауважити, що у користувачів немає можливості самостійно здійснити апгрейд, за цим потрібно звертатись у сервісний центр. Все через специфічну конструкцію MacBook, яка не передбачає розбір та заміну ключових компонентів.
Що стосується інших ноутбуків, то насамперед вони представлені більшим вибором і в різних цінових сегментах, є чимало сумісних програм, ігор, доступні різні конфігурації та дизайн. Є й недоліки, серед них дуже критичні – це слабкий рівень захисту від шкідливого ПО, присутні проблеми з продуктивністю в багатозадачному режимі, зазначається швидке старіння моделей. У цьому випадку варто зазначити, що MacBook понад 5 років здатні складати конкуренцію новішим релізам.
Порівняння MacBook та звичайних ноутбуків за ключовими параметрами
Зараз розберемося у відмінностях виходячи з основних параметрів ноутбуків. Так, операційні системи доволі зрозумілі, однак техніка Apple однозначно виграє в плані захищеності, конкуренти дуже не дотягують за цим параметром.
Дизайн у МакБука він витончений і сучасний, навіть попри те, що не зазнав кардинальних змін із самого часу появи. Це тренд, і його неможливо сплутати з чимось іншим. Серед інших пристроїв можна знайти й доволі стильні, але є й максимально прості, дуже скромні.
Те, що в більшості випадків навіть порівнювати немає сенсу, – це дисплеї. Така якість, яка реалізована в MacBook, недосяжна для інших, навіть якщо вони з преміального цінового сегмента. І при цьому Apple і надалі його вдосконалює.
Продуктивність – всі МакБук мають високий показник, вони працюють швидко навіть у багатозадачному режимі. Що стосується решти ноутбуків, то цей показник залежить від класу – є доволі продуктивні, а є відверто слабкі. Однак варто зазначити, що при всіх перевагах ноутбуків Apple вони не здатні впоратися з навантаженнями, які витримують геймерські моделі окремих інших брендів. Це, мабуть, єдине, у чому MacBook все ж програють. Однак їх обирають для зовсім інших задач.