У один із останніх днів листопада до Переяслава та його університету в рамках Всеукраїнського марафону «Сковорода 300» завітала публіцистка, прозаїк, поетеса, громадська діячка Наталія Дзюбенко-Мейс. Захід відбувався в укритті №1, відтак виступ гурту не перервали ні повітряна тривога ні чимала вірогідність відімкнення електропостачання. Деталями події поділився сайт закладу.
Перед тим як занурити присутніх у світ Сковороди та його сучасне прочитання, поділитися власними поезіями, Наталія Язорівна зізналася, що щиро залюблена у Переяслав – його людей, його дух.
«Я думаю, що ви всі можете пишатися – ви живете в невеликому, але дуже гордому і славному місті. Переяслав нині перейняв славу в дуже багатьох українських міст. Я багато спілкуюсь з людьми і ні разу не бачила тут і не почула промосквофільського духу і виправдання дій агресії росії. Низько кланяюсь вам і дякую за те, що сьогодні в цьому залі так багато молодих людей» – зазначила гостя.
Наталія Дзюбенко-Мейс презентувала загалу нову книгу-поему «Сковорода» та свою попередню працю «Грім для сірої маски». Читала й поезії написаними під час війни які ще не надруковано.
«Нині рік Сковороди – нашого перворозуму, і попри війну і втрати, ми стали мудрішими. Я дуже рада що не зважаючи на болячки і кривди ми повертаємося до Григорія Сковороди і відзначаємо 300 років як наше велике національне свято. Хай не на площах чи оперних театрах, а в підвалах – я знаю, що ви запам’ятаєте ці вечори і передасте цю пам’ять своїм дітям» – поділилася роздумами пані Дзюбенко-Мейс.
Поетка зазначає, що її нова праця є саме поетичною спробою осмислити життя та творчість Григорія Сковороди через призму сучасності, призму нашого непростого сьогодення. Зазначає, що її працю не слід сприймати як таку, що дасть відповіді на всі питання, а одні питання, які виникли у авторки впродовж роботи над нею і з якими вона приходить до читача.
Поза роздумами про Савича «червоною ниттю», яка пронизувала усю зустріч, була розмова про Україну в контексті боротьби з абсолютним злом, яке нині уособлює рашизм, і пошуки істини щодо того, що хвилює українців і що в усі часи залишається головним і вічним. Прочитувалося це і в питаннях присутніх.
Нагадаємо, цього тижня в університеті провели ще й онлайн зустріч із співзасновником проєкту «Аудіоказки Українською», учасником гурту ТНМК Ділею. ProSlav розповів як це було.
Фото УГСП