Бронхіт — запальне захворювання, яке вражає нижні дихальні шляхи, а саме слизову та стінки бронхіального дерева. Ця хвороба супроводжується підвищеним виділенням мокроти, приступами кашлю, підвищенням температури та значним погіршенням самопочуття. За відсутності відповідного лікування існує високий ризик розвитку ускладнень, тому під час появи перших ознак бронхіту варто звернутися до терапевта. Для розрідження слизових виділень та полегшення їх відходження, лікарі призначають відхаркувальні засоби, наприклад, АЦЦ — https://anc.ua/product/atsts.
Класифікація та причини виникнення
Залежно від особливостей перебігу, розрізняють 2 форми ураження бронхів: гостра та хронічна. Перший тип переважно виникає внаслідок зараження вірусною чи бактеріальною інфекцією. Гострий бронхіт має 3 стадії розвитку:
- катаральна — початок хвороби, коли бронхи втрачають здатність повною мірою очищати себе, через що відбувається накопичення рідини;
- гнійна — запалення прогресує, виділення слизу підвищується, що викликає появу гною;
- атрофічна — починається відмирання та стоншення епітелію бронхіального дерева.
При хронічній формі захворювання в тканинах бронхів відбуваються структурні зміни, що негативно впливає на їх функціонування. Основними причинами виникнення хронічного бронхіту є:
- паління;
- неправильне лікування гострої форми;
- довготривале проживання в місцях з забрудненим повітрям;
- робота без засобів захисту на шкідливих виробництвах.
Ця форма патології характеризується довгим перебігом, де ремісії постійно чергуються з фазами загострення.
Симптоматика та діагностика
Симптоми запалення бронхів можуть різнитися залежно від виду та характеру хвороби. Основними ознаками гострого бронхіту є: підвищення температури тіла, сухий або вологий кашель, важке дихання, біль у грудях та пирхота у горлі. Крім цього у хворого можуть спостерігатись прояви інтоксикації та слабкість. Хронічна форма супроводжується:
- нежитем, закладеністю носа;
- задишкою при фізичній активності;
- жорстким важким диханням;
- сухим подразливим кашлем (у перші 3 дні);
- свистом, хрипами у грудях;
- підвищеною пітливістю;
- продуктивним кашлем з виділенням спершу слизової, а потім гнійної мокроти.
За наявності цих симптомів варто відразу звернутися до лікаря для підбору правильного лікування. Замовити необхідні ліки можна на https://anc.ua/. Для визначення форми та етіології бронхіту застосовуються лабораторні та інструментальні методи діагностики: рентген, аналіз біоматеріалів, простукування та прослуховування грудної клітки.