Відвідування стоматології є невід’ємною частиною піклування за здоров’ям. Погодьтесь, без здорових зубів інші процеси організму стикаються зі складнощами. Чого тільки вартує травлення. Неможливість якісно пережувати їжу може призвести до проблем з кишківником.
Розгляньмо у якій послідовності необхідно звертатись до різних фахівців стоматологічної справи.
Відвідування стоматолога-терапевта
Якщо ви маєте проблеми із зубами або ж хочете зробити профілактику захворювань, у першу чергу, необхідно записатись на прийом до лікаря-терапевта. Він допоможе вам визначити загальний стан ротової порожнини. За необхідності, направить на знімки щелепи або прицільного знімання окремого зуба. Таким чином ви можете визначити пріоритетні напрямки можливого лікування.
Окрім цього, стоматолог-терапевт може запропонувати вам комплексну чистку зубів від нальоту та каменів. Останнього не потрібно боятись. Оскільки поява каменів на зубах це природне явище, особливо під час споживання некорисної їжі або ж продуктів швидкого приготування. Також на появу таких елементів впливає часте споживання кави та паління тютюну.
Якщо ж проблеми із зубами не обмежуються тільки лікуванням карієсу та чисткою, то необхідно звернутись до іншого спеціаліста.
Що лікує стоматолог-пародонтолог
Для початку визначимо чим займається такий фахівець. Пародонтолог допоможе провести діагностику, лікування та профілактики хвороб пародонту. До останнього входять проблеми з яснами, зв’язочним апаратом та кістковою тканиною, яка оточує зуби. Саме за допомоги пародонту зуб може живитись, утримуватись у щелепі та мати необхідний захист.
Якщо у вас кровоточать ясна, маєте неприємний запах з ротової порожнини чи дискомфорт під час прийому їжі – вам однозначно необхідно звернутись до пародонтолога. До прикладу, ви можете відвідати клініку QRD Dental у Києві, у якій фахівці найвищої кваліфікації допоможуть вирішити проблеми, пов’язані з пародонтом.
Навіщо відвідувати стоматолога-ортодонта
Причини, які можуть впливати на проблеми з пародонтом часто залежать від прикусу щелепи. Його допоможе виправити лікар-ортодонт. Вчасна консультація у такого спеціаліста знівелює потенційні проблеми із зубно-щелепним апаратом.
Стоматолог-ортодонт займається підбором методів прикусу для дорослих та дітей.
Такий спеціаліст допоможе виправити деформацію або ж неправильне розташування окремих зубів. Такий стан може зустрічатись у будь-якому віці й вимагає обов’язкового лікування. Оскільки невтручання може негативно вплинути на розташування сусідніх зубів.
Що вирішує стоматолог-хірург
Найбільш боязко пацієнти сприймають перенаправлення до стоматолога-хірурга. Це означає одне – зуб не вдалось врятувати і його необхідно видалити. Однак, на перший погляд, проста задача є напрочуд відповідальною.
Видалення зуба роблять для попередження майбутніх ускладнень у ротовій порожнині. Зазвичай у такий процес входить:
- Комп’ютерна томографія;
- Видалення та рекомендації лікаря;
- Огляд та зняття швів.
У сучасній стоматології не варто боятись відвідувати лікаря-хірурга. Оскільки під час прийому використовується знеболювальне, а у деяких випадках, видалення може відбуватись під час введення у штучний сон. Пацієнт може взагалі не помітити час, який витратили для проведення процедури.
Що можна зробити після видалення, крім протезування «золотих» коронок?
Послуга імплантації
Без зубів пацієнта ніхто не хоче залишати. Стоматологи підкреслюють, що після видалення необхідно відразу планувати процес протезування чи імплантації. Тому, що, як «природа не любить пустоту», такі і ротова порожнина. З часом, місце, у якому знаходився видалений зуб починає «затягуватись» сусідніми зубами. А це, у свою чергу, призводить до зміни прикусу.
Наразі стоматологи радять скористатись послугою імплантації. Раніше в Україні вона була, відверто, непопулярною. Цьому сприяли високі ціни та рідкість у пропозиції.
Наразі більшість стоматологічних кабінетів пропонують її клієнтам. Це, за словами лікарів, є якісною альтернативою протезування. Оскільки для цього не потрібно впливати на сусідні зуби, а природний прикус залишається незмінним.