21 липня в Україні відзначають День металурга, а у світі – Міжнародний день морозива. Віряни вшановують пам’ять преподобних Онуфрія та Онисима Печерських. Про свята, традиції, прикмети й заборони цього дня розповідає Proslav.
Яке церковне свято 21 липня
21 липня за новим церковним календарем – день пам’яті преподобних Онуфрія та Онисима Печерських.
Преподобний Онуфрій Печерський і Онисим Печерський були ченцями Києво-Печерської лаври і жили в XII і на рубежі XII-XIII століть. Онуфрій вирізнявся побожністю і прийняв обітницю мовчання – відтоді, як він її прийняв, монах не зронив жодного слова. За це його прозвали Мовчазний. Онисим був самітником – весь свій час він проводив у печері, в молитвах і пості. Тому Онисима прозвали Затворником.
У народному календарі 21 липня – свято Онуфрій Мовчазний або Мовчальник. За народним звичаєм у цей день належить більше мовчати, ніж говорити. Також на Онуфрія за старих часів набирали непочату воду з джерела, її ще називали німою – це потрібно було зробити зранку, до сходу сонця і мовчки. Цю воду давали пити хворим, окропляли нею дім, поїли маленьких дітей, щоб ті не плакали. Якщо ж таку воду набрати з трьох або семи колодязів, то її сила в рази примножиться.
Що можна робити 21 липня
У святих дня просять зміцнити силу духу, щоб вистояти у важких життєвих ситуаціях. Онуфрію Мовчазному моляться про те, щоб навчитися не говорити зайвого.
За народними звичаями сьогодні можна робити прибирання в будинку, наводити лад у шафах, коморах. За старих часів із цього дня починали готуватися до зими: чистили комори і льохи, робили заготівлі на зиму, а також діставали і переглядали теплі речі. Хоча й здається, що літа ще багато, воно все-таки потихеньку йде.
Що не можна робити 21 липня
- Не варто користуватися гострими предметами – сокирою, пилкою, косою, бо є ризик поранитися.
- Не варто на Онуфрія пускати в дім небажаних гостей – буде багато клопоту.
- Заборонено балакати даремно. Говорити треба тільки у справі, щоб не накликати на себе низку невдач.
Народні прикмети і традиції на 21 липня
- рівний дощ до гарного урожаю грибів;
- якщо йде злива, то осінь видасться затяжною;
- випав туман – чекайте на теплу погоду;
- холодна ніч – до ранньої зими.
Іменинники 21 липня
Цього дня відзначають іменини: Георгій, Євген, Іван, Петро, Роман, Семен, Федір, Ганна.
Талісманом людини, народженої 21 липня є гагат. Це різновид кам’яного вугілля. Здавна вважається, що гагат діє як знеболювальний засіб.
Яке свято 21 липня в Україні та світі
Міжнародний день морозива. Історія Міжнародного дня морозива пов’язана з президентом США Рональдом Рейганом. 1984 року він оголосив третю неділю липня Національним днем морозива, щоб вшанувати солодке диво, яким насолоджується понад дев’яносто відсотків американців.
Міжнародний день нездорової їжі. Це жартівливе свято, присвячене фастфуду та іншій не корисній їжі, яка з’явилася від 19 століття. Приблизно в цей час в Америці почала з’являтися їжа на новий манер, багата на холестерин. Нездорова їжа часто називається «пустими калоріями». Вона навантажує наш організм надмірною кількістю жиру, цукру й солі, при цьому містить дуже мало харчових волокон, вітамінів і мінералів. Саме такими прийнято вважати цукерки, гамбургери, солодкі напої, кондитерські вироби, картоплю фрі тощо.
День металурга в Україні. Щороку припадає кожну третю неділю липня. Офіційно працівники металургійної галузі приймають привітання з професійним святом від 1993 року. 2006 року назву свята змінили на День працівників металургійної та гірничодобувної промисловості.
Нагадаємо, синоптики розповіли, яку погоду очікувати у Київській області 21 липня