Бориспільська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування (ББЛІЛ) зіштовхнулася з серйозними фінансовими труднощами, що ставлять під загрозу її функціонування та стабільність роботи персоналу. Окрім цього, зріс потік пацієнтів зі всього району. Про це йдеться у матеріалі видання «Вісті», передає Proslav.
У лікарні Борисполя медикам затримують виплати
У публікації зазначають, що проблема поглибилася через незавершеність медичної реформи та загальне зростання витрат, зокрема на утримання лікарні. Одним із наслідків цього стала затримка виплат заробітної плати співробітникам, що викликає значне обурення серед медичного персоналу.
17 січня в Борисполі відбулася зустріч між представниками міської влади та працівниками лікарні. Участь у ній взяли секретар Бориспільської міської ради Владислав Байчас та заступниця міського голови Тамара Матяш.
Під час обговорення було наголошено, що фінансові проблеми лікарні обумовлені збільшенням кількості пацієнтів, серед яких значну частину становлять мешканці прилеглих районів – зокрема, Яготина та Переяслава, де через фінансові складнощі місцеві лікарні були змушені скоротити обсяг послуг або закритися.
«Якщо люди ходять на роботу, вони повинні отримувати заробітну плату. Але ми зараз пожинаємо плоди незавершеної медичної реформи. Реформа застрягла посередині, не доведена до кінця. Винуваті у цьому не Лисиця і не Байчас… Те, що відбувається зараз у приймальному відділенні — а саме величезний наплив пацієнтів — наслідки того, що у Яготині напівзакрита лікарня, у Переяславі теж напівзакрита лікарня. І багато пацієнтів ідуть до приймального відділення без електронного рецепта», – підкреслила у своєму виступі Тамара Матяш.
Ситуація із затримкою зарплат зачепила усі заклади охорони здоров’я
Водночас, за словами Байчаса, ситуація із заробітною платою зараз склалася по всій області, по всій Україні.
«Ми обговорювали її з мерами інших міст області. Я нікого не захищаю і з себе відповідальності не знімаю. Я переконаний, що наша лікарня може заробляти гроші. Чому не заробляє? Будемо розбиратися. Питання є і до первинки. Дуже багато людей приходить на приймальне відділення без електронних направлень. Цю проблему ми вирішимо на своєму рівні», – зазначив очільник Борисполя.
Влада Борисполя готова йти на непопулярні рішення
20 січня відбулася нарада під головуванням Владислава Байчаса за участі заступників міського голови, керівників первинки та ББЛІЛ. Про результати наради «Вістям» розповіла Тамара Матяш.
«Місцевий бюджет не має права виплачувати заробітну плату працівникам ББЛІЛ. Ми їм даємо кошти на медикаменти, щоб вони змогли вивільнити кошти, які надходять від НСЗУ. Але і можливості міського бюджету сьогодні обмежені», – зауважила вона.
Водночас Матяш наголосила, що лікарня Борисполя застрягла у незавершеній реформі, а тим часом вона вже працює як кластерна. Кластерна лікарня має спеціалізований профіль лікарів. У ББЛІЛ це кардіологія і неврологія.
Кластерна лікарня обслуговує округ радіусом 150 кілометрів. Сюди входить Яготин, Переяслав, частина Броварського району, весь колишній Бориспільський район. Фактично люди, які потрапляють до Борисполя із інших громад, лікуються безкоштовно.
«Ми зараз будемо розробляти документ, згідно з яким ті люди, які мають прописку в Бориспільській ОТГ і ВПО, які прирівняні до нашого населення, будуть мати право на лікування за рахунок коштів місцевого бюджету, якщо під час курсу лікування їм потрібна буде дотація на медикаменти», – вказала заступниця міського голови.
Пані Матяш зазначила, що люди з інших громад отримуватимуть винятково гарантований пакет послуг, все інше – або купуватимуть за власний рахунок, або, якщо громади хочуть підтримати своїх мешканців, вони можуть надавати субвенцію на медикаменти.
«Таку субвенцію сьогодні надають Переяславська, Яготинська, Пристолична, Золочівська, Гірська громади. Кожна громада, залежно від кількості жителів на її території, відповідно до розрахованої лікарнею додаткової потреби в медикаментах, надає субвенції, які ми передаємо лікарні. До сьогодні особи, які попадають до нас з інших регіонів, отримували допомогу на рівні із мешканцями громад, які підтримують лікарню фінансово. Тепер цього не буде», – наголосила посадовиця.
Єдине виключення, за її словами, це – військові. Тамара Матяш зазначила, що звідки б вони не були, за умови наявності посвідчення міський бюджет відшкодує 100% витрат на їх лікування.
Затримка зарплат у січні відбувається щороку
За словами Матяш, ситуація із зарплатами повторюється кожного року в січні. Бо відбувається перепідписання пакетів медичної допомоги.
«По статистиці з усіх пацієнтів, які потрапляють до ББЛІЛ, лише 67% із Бориспільської ОТГ. Якщо ми зараз не вживатимемо жорстких заходів, ми не випливемо. Або ми всі працюємо на те, щоб зберегти лікарню, або ми лікарню втратимо», – підсумувала заступниця міського голови Борисполя.
Нагадаємо, у Переяславської лікарні також були проблеми з фінансуванням від НСЗУ.
Буде цікаво почитати: «Лікарню потрібно вберегти, інакше доведеться їздити в інші міста»: переяславським медикам НСЗУ виплатила заборгованості за жовтень, однак ситуація може повторитися».
Водночас у переяславській лікарні прооперували Героя України Володимира Міщенка.