Як ми вже розповідали, наприкінці червня за підтримки Департаменту культури та туризму Київської обласної військової (державної) адміністрації у Чопилках відбулося відкриття «Мистецького Простору» історично-мистецької фундації «Козацька Покрова у Чопилках». Кілька днів тому, 20 липня 2023 року, на свіжому повітрі біля храму Миколи Чудотворця діти зібралися на чергове заняття з його розпису. Про це йдеться на сторінці Ташанської ОТГ, переповідає Proslav.
Розпочали з відвідин храму, де, зокрема, до учасників зібрання звернулася фундаторка простору «Козацька Покрова у Чопилках» Анна Кузьменко-Лебедівська:
«Немає більш складної роботи, ніж тримати фронт! І кожному з нас, хто хоче пожалітися, що війна нам доставляє дискомфорт, – в цей момент ви подивіться на тих, хто зараз на ротації. І подумайте про тих, хто зараз там. І ви зрозумієте, що кожен з нас нині живе в раю. Завдяки тому, що наші воїни і в пилову бурю, і в грозу, і в смерч, і в град, і в мороз, і в холод, і в спеку не здаються і не відступають», – підкреслила Кузьменко-Лебедівська.
У ході заняття з дітьми працювали одразу два художники – художниця КЗ «Переяславський центр культури та мистецтв» Євгенія Демченко й художник-архітектор, нині Воїн легендарного Київського 205-го батальйону ТРО із позивним Люся Кацо. На свято завітали і добрі друзі Мистецького Простору. побратими художника – легендарні бійці 205 батальйону ТРО, які пройшли героїчний шлях боротьби з перших днів – від війни під Ірпінем і до оборони Фортеці Бахмут.
На плато біля храму з щебетом дітей, які ретельно вивчали майстерність розпису бойових гільз з перервами на ласування смаколиками, перепліталися цікаві історії мужніх Воїнів. Усім хотілося набутися разом якомога довше. Наостанок кожен учасник намалював свій малюнок, який разом з домашніми пригощаннями передадуть захисникам на передову.
«Як добре, що ми об‘єднані та згуртовані. У цей непростий для нас час Ви, наші дорогі воїни, і присутність Ваша – людей у формі – дарує нам захищеність, впевненість і віру в наше щасливе майбутнє і майбутнє цих дітей. Я вдячна нашому голові Василю Вовчанівському і його команді: заступникам, працівникам освіти і культури, директорам шкіл і вчителям за те, що ми – однодумці! Бо кожному такому заходу чи святу передує клопітка і відповідальна робота. Часом не помітна на загал – але дуже важлива!», – підсумувала Анна Кузьменко-Лебедівська.