Міністерство оборони України планує запустити електронний кабінет військовозобов’язаного у другому кварталі поточного року. Про це заявила заступниця міністра оборони Катерина Чорногоренко в ефірі телемарафону, коментуючи ухвалення Верховною радою законопроєкту №10062 про цифровізацію армії, передає Proslav.
«Ми плануємо на початку другого кварталу запустити таку можливість, як тільки закон набуде чинності. Це достатньо короткий термін, для подібних інструментів можна сказати миттєвий», – сказала Катерина Чорногоренко.
За її словами, в кабінеті військовозобов’язаного буде можливість оновити дані без відвідування територіальних центрів комплектації і далі ці дані уже будуть використовувати ТЦК.
Заступниця Міністра оборони також пояснила, що ухвалений Верховною Радою законопроєкт удосконалив взаємодію між реєстрами, розширив перелік відомостей про військовозобов’язаних, резервістів і призовників в системі «Оберіг».
Катерина Чорногоренко наголосила, що це дозволить наповнювати «Оберіг» за спрощеною процедурою без зайвої бюрократії, довідок і ксерокопій. «Не потрібно буде нести купу документів. Ми зможемо отримувати ці дані в режимі реального часу з інших реєстрів», — заявила вона.
Також заступниця Міністра зазначила, що реєстр військовозобов’язаних не буде розміщуватися в хмарних сховищах країн-членів НАТО.
«Він розміщений на території України. Це важливо зазначити й сказати, що цей реєстр буде знаходиться на території України. Він вже розгорнутий, вже працює, вже отримав комплексну систему захисту інформації», – пояснила вона.
Коментуючи новий закон, Чорногоренко розповіла, що також буде запроваджено можливість подати електронну заявку на отримання статусу учасника бойових дій.
«Ми прагнемо до того, щоб ця послуга була максимально швидка і максимально клієнторієнтована», – сказала вона.
Відповідаючи на запитання про те, чи будуть військовозобов’язані отримувати повістки в електронному кабінеті, Чорногоренко сказала, що «повістки — поки що це питання, які будуть розглядатися в рамках мобілізаційного закону».
Нагадаємо, 16 січня Верховна Рада прийняла в цілому законопроєкт №10062 щодо цифровізації армії.