У вихідні нам завжди так хочеться відпочити, набратися сил і просто приємно провести час, відволіктися від напруженого робочого тижня. Кожен сам вирішує, на що витратити дорогоцінні суботні чи недільні години, адже варіантів може бути величезна кількість. Приміром, багато хто з переяславців вирішив провести його в «Толока Хабі» навчаючись техніці стрінг-арту, з гуру якої Сергієм Чемерисом ми познайомили своїх читачів напередодні. Хтось прийшов до молодіжного центру «Зустріч» де у ці ж миті стартував «Відкритий мікрофон», з форматом якого переяславці також знайомі, щонайменше, з літа.
На обох локаціях побавав фотокореспондент ProSlav – поспішаємо поділитися з вами світлинами та враженнями.
На локації де створювали картини в техніці стрінг-арт, ми одразу ж зустріли Сергія Чемериса, який вже ділився з усіма охочими тонкощами рукотворного дива з допомогою гвіздків та ниток. Зізнається, це вже друга його спроба провести такий майстер-клас в Переяславі – рідному місті, місці його сили. Вперше, з якоїсь причини, ніхто не звернув уваги на таку нагоду. Відтак спробував реалізувати навчання ремеслу в Києві. Каже, там люди із задоволенням прийшли з дітками та створили свої перші картини й отримали прекрасний досвід. ,
«Тоді я отримав величезне задоволення від процесу та спілкування з учасниками! Після цього запропонував Ігору Янчуку спробувати ще раз, і він як завжди підтримав мене. Ми взяли більший термін в два тижні, й за цей час зголосилося близько 12 людей – більше не могли б фізично розмістити. Цього разу я постив світлини з попереднього майстер-класу і люди можливо побачили, що все круто виглядає, ще це реально цікава техніка, своєрідна медитація. Та й ціну зменшив цього разу теж!» – розповідає Чемерис та додає, що для майстер класу потрібно було тільки присутність людей, все інше підготував самостійно –ручний інструмент і розхідні матеріали, підготовлені основи для картин (кожен обирав собі свій варіант з 3-ох запропонованих схем), ниточки тощо. Усі картини учасники змогли залишити собі й одразу прикрасити простір навколо себе.
«Під час створення картин, ти розчиняєшся, відпускаєш всі думки та просто віддаєшся процесу. Це саме те, що потрібно в цей складний для нас час. Процес творення дуже нагадує заняття йогою, спочатку трішки працюєш, докладаєш зусиль, щоб все вийшло рівненько, а потім починаєш заплітати та медитуєш в процесі. Завдяки Сергію Чемерису для мене стрінг-арт теж став більшим ніж творчістю. Це глибинне відчуття себе справжнього!» – ділиться одна із учасниць майстер-класу.
Гуру стрінг-арту дякує Ігорю Янчуку за підтримку та місце проведення, за піклування про тепло та комфорт. Учасників – за комунікацію та старання. Каже, що найближчим часом планує провести ще одне тематичне зібрання, для тих, хто не зміг бути присутнім нині. Уточнює, що група вже почала наповнюватись знову.
У ці ж миті в молодіжному центрі «Зустріч» його очільник Андрій Іващенко стартував програму «Відкритого мікрофону» – тут усі охочі музиканти, поети, читці, вокалісти, митці та автори мали змогу продемонструвати свої таланти усьому місту – хтось грав на музичних інструментах, хтось читав поезію, хтось співав. Без перебільшень програма знову відкрила безліч талантів, багато з яких заявили про себе широкій аудиторії вперше або постали перед глядачами у нових творчих амплуа та гранях. Програму розпочав виступ Олени Герасименко, з під пальців якої зринула чарівна мелодія «Під небом Парижу», виконана на баяні. Майстерності виконавиця завдячує своєму викладачу Володимиру Проказову. Бойовий дух підіймала наступна учасниця свята Надія Томчук – дарувала композиції «Зродились ми великої години» та «Українська лють». Марина Бродова дарувала саксофонну музику та гру на укулеле, Алла Кучеренко – бардівські пісні під гітару. Юрій Дебеляк та Вадим Ноздровський грали видатні композиції з музичної класики на саксофоні та баяні. Наостанок здивували Злата Гайдучок та Іван Ігнатенко. Більшість виступів можна переглянути в записі трансляцій на інстаграм-сторінці молодіжного центру «Зустріч».
Завершив вечір перегляд мультфільму та кінострічки. У коментарі ProSlav Андрій Іващенко зазначає, що вже незабаром творчі вечори та кінопокази матимуть продовження – слідкуйте за сторінками в соціальних мережах та неодмінно долучайтесь. Погодьтесь, це гарна нагода розповісти всім про свій талант.