Зранку, 24 серпня 2022 року, на фасаді будівлі Переяславської загальноосвітної школи І-ІІІ ступенів №1 з нагоди 31-ої річниці Незалежності України відкрили меморіальну дошку поету-земляку, лауреату Національної премії України імені Тараса Шевченка, члену Спілки письменників України Володимиру Коломійцю, 5-ті роковини смерті якого вшановуються цьогоріч.
Володимир Родіонович народився у 1935 році у Вовчкові, в родині вчителів. Закінчивши школу, на якій у цей день йому відкрили меморіальну дошку, продовжив навчання на філологічному факультеті Київського державного університету. По його закінченню працював у центральній пресі та видавництвах «Держлітвидав» (пізніше «Дніпро») та «Український письменник». Володимир Коломієць автор 40 збірок поезій багато з яких вийшло в численних іноземних перекладах. Коломієць працював в жанрах есеїстики і народознавства. Тривалий час працював головним редактором журналу «Дніпро», членом Президії та секретарем Спілки письменників України. Йому болів «гібридний» пострадянський простір, який ми й досі не можемо очистити. Серце Володимира Коломійця зупинилося 24 серпня 2017 року, у день Незалежності України. Останні 28 років життя поет з родиною проживав у Ржищеві.
За повідомленням організаторів, подію прискорили авторка виготовлення дошки Галина Репа та голова громадської організації «Шевченківське товариство «Тарасовий Заповіт» Юрій Авраменко, звернення якого надало змогу га встановлення меморіальної дошки.
«Переконаний, що багато поколінь буде пам’ятати його, хочеться аби його праці лишилися на віки. Ми пишаємося такими людьми, і хочемо аби ця пам’ять вічно жила в наших серцях» – зазначив голова Переяславської громади Вячеслав Саулко, після чого йому, разом з братом Володимира Коломійця, Олегом Коломійцем, було надано почесне право відкрити меморіальну дошку. Ця мить видалася направду хвилюючою, адже Володимир Коломієць не просто писав, описував, а малював словами, широкими барвистими мазками картини українського села, українського побуту, кількома штрихами вмів створити неповторний образ. Який не просто знав, а тонко, на підсвідомому рівні відчував рідну землю.
«Я передусім хочу подякувати нашій громаді, організаторам цього чину, авторці дошки Галині Репі і усім причетним до цього заходу. Мої найдорожчі спомини – спомини про брата з дитинства, як про мого першого навчителя життя і художнього слова» – додав у рамках відкриття Олег Коломієць та зачитав уривок поезії брата.
Нагадаємо, це вже далеко не перше вшанування пам’яті про відомих земляків на фасадах шкіл міста. У 2019-му році на фасаді Переяславської ЗОШ №2 з’явилася пам’ятна дошка з нагадуванням про те, що в Переяславі народилася відома американська скульпторка Луїза Невельсон (Лея Берлявська).