Під час засідання сесії Переяславської міської ради 24 липня депутати розглянули низку питань щодо підтримки військових підрозділів та правоохоронних органів. Серед основних – внесення змін до цільових програм та виділення фінансування на матеріально-технічне забезпечення, передає Proslav.

Укомплектування службового автомобіля поліцейського офіцера громади
Одне з перших питань, яке розглянули на засіданні, стосувалося підтримки правоохоронців. Так, з місцевого бюджету до державного буде направлена субвенція в розмірі 102,5 тис. грн на укомплектування службового автомобіля поліцейського офіцера.
Кошти передбачені на:
- встановлення радіозв’язку;
- встановлення спеціальних звукових та світлових сигналів (СГУ);
- брендування автівки символікою Національної поліції України.
Заходи відбуваються у межах програми «Поліцейський офіцер громади», передбаченої реформою Національної поліції. Мета, щоб правоохоронець мав свою дільницю, постійно перебував поряд із мешканцями своєї територіальної громади, співпрацював із ними та орієнтувався на їхні потреби.
«В офіцера має бути все необхідне для ефективної служби. Наразі в нашій громаді працює лише один поліцейський офіцер, хоча має бути щонайменше чотири. Працюємо над цим», – прокоментував міський голова Вячеслав Саулко.
У підсумку, за виділення коштів проголосували 19 депутатів, рішення ухвалено.
Фінансова підтримка Нацгвардії: спецпідрозділу – ухвалили, інституту – не погодили
Наступне питання стосувалося посилення бойової спроможності Сил оборони. Шляхом субвенції до державного бюджету передбачили виділення 200 тисяч гривень для Центру спеціального призначення «ОМЕГА» Національної гвардії України.
Кошти спрямують на закупівлю військового спорядження, засоби прицілювання та наведення, безпілотні літальні апарати, інше військове обладнання та техніку, засоби життєзабезпечення, енергозабезпечення, облаштування місць проживання та несення служби.
За відповідне рішення проголосували 19 депутатів, рішення ухвалено.
На розгляд також винесли питання про передачу 200 тисяч гривень субвенції на потреби Київського інституту Національної гвардії України. Згідно з запитом начальника Київського інституту Національної гвардії України, кошти мали намір використати на посилення матеріально-технічного забезпечення, забезпечення сталого зв’язку, організацію бойової роботи по пунктах управління та підтримання бойової готовності.
Проте ініціатива не отримала достатньої підтримки: «за» проголосували лише 4 депутати, рішення відхилено.
Нагадаємо, у Київській області змінилася система оповіщення про повітряну тривогу: що це означає.