У Переяславі відбувся захід у форматі круглого столу на тему організації заходів щодо підтримки ветеранів війни та членів їхніх сімей. Одним із ключових питань, які розглянули на зустрічі, було повернення від військової служби до цивільного життя та соціально-психологічна адаптація ветеранів, повідомляє Proslav.
Директорка Центру соціальних служб Юлія Лялька розповіла, що незабаром у громадах України, зокрема і в Переяславській, з’являться фахівці із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб.
На першому етапі на цю посаду в Україні планують підготувати та працевлаштувати до 3 тисяч фахівців, а в подальшому – більше 11 тисяч. У Переяславській громаді рішенням від 22 серпня 2024 року введені дві вакантні посади.
Навіщо потрібні фахівці з супроводу ветеранів війни?
Фахівець є інформаційним радником для ветеранів, членів їхніх родин та сімей загиблих Захисників і Захисниць. Він допомагає, заповнює документи, координує ветерана, спрямовує, представляє інтереси, роз’яснює права.
– Простими словами, після родини – він перший, хто почне послідовну взаємодію з ветеранами, демобілізованими, захисниками та захисницями після їхнього повернення з фронту. Фахівець забезпечує їм індивідуальний супровід, первинне консультування та всебічну підтримку на шляху інтеграції у цивільне життя, – пояснила Юлія Лялька.
Ким опікуватиметься фахівець із супроводу?
- ветерани війни
- демобілізовані особи
- члени сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни
- члени сім’ї загиблого (померлого) Захисника і загиблої (померлої) Захисниці України
- постраждалі учасники Революції Гідності, члени їхньої сім”ї
- особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною
Які посадові обов’язки фахівця із супроводу?
- надання супроводу за напрямами можливої допомоги та послуг, які належать ветеранам відповідно до чинного законодавства;
- інформування ветеранів війни, демобілізованих осіб, членам їхніх сімей щодо отримання статусів, послуг та соціальних гарантій, отримання житла, реабілітації, працевлаштування, юридичної підтримки тощо;
- контролювання потреб ветеранів та збір аналітики;
- звіт про результати наданих послуг;
- надання кризової психологічної допомоги;
- бути поряд, коли це потрібно.
Де буде працевлаштований фахівець із супроводу?
Фахівець із супроводу ветеранів буде штатним працівником комунальної установи або закладу, який належить до сфери управління сільських, селищних, міських рад. Він підпорядковуватиметься керівнику такої установи або закладу, де він працевлаштований.
Один фахівець із супроводу опрацьовуватиме 35 кейсів (випадків). До одного кейсу входить ветеран/ветеранка та члени їхніх сімей (дружина/чоловік, діти, батьки). Орієнтовно це до 100 осіб.
Графік роботи: 5/2.
Яка буде заробітна плата у фахівців?
Заробітна плата нараховується відповідно до єдиної тарифної сітки посадових окладів. Фахівець із супроводу ветеранів може мати 11-14 розряди (Фахівець із супроводу – 11 розряд, фахівець із супроводу ІІ категорії – 12 розряд, фахівець із супроводу І категорії – 13 розряд, провідний фахівець – 14 розряд).
Крім основної зарплати, фахівці отримуватимуть надбавки за особливий характер роботи у розмірі 50% посадового окладу. Розмір надбавки залежатиме від навантаження, якості наданих послуг та відсутності скарг і встановлюватиметься керівником установи.
Середня заробітна плата становитиме 17 860 грн.
Для оплати праці фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб Уряд передбачив 2,9 млрд грн з державного бюджету на 2024 рік. Ці гроші підуть на субвенції місцевим бюджетам для забезпечення роботи фахівців. Також зарплата може фінансуватися за рахунок місцевого бюджету або шляхом залучення міжнародної допомоги та грантів.
Хто може стати фахівцем із супроводу ветеранів війни?
- Громадянин України
- Має рівень освіти не нижче бакалавра за галузями знань: «Освіта/Педагогіка», «Публічне управління та адміністрування», «Соціальні та поведінкові науки», «Право», «Охорона здоров’я», «Соціальна робота»
Як подати заяву на посаду фахівця із супроводу ветеранів війни?
Кандидати на посаду подають заяву в електронній формі через платформу е-Ветеран.
Далі кандидати проходять тестування на знання законодавства та психології. Система повідомляє про результат поданої заявки, після чого її опрацьовує Мінветеранів та скеровує до органів місцевого самоврядування для подальшого розгляду комісією.
Перевага надаватиметься кандидатам, які мають статус ветерана війни, особам з особливими заслугами перед Батьківщиною, постраждалим учасникам Революції Гідності, членам сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни, Захисникам/Захисницям України, що перебувають на обліку в ЄДРВВ.
Проте головним пріоритетом під час відбору є професійні якості кандидатів та їхня здатність надавати ефективні послуги.
Відбір на посаду фахівця із супроводу розпочнеться через 14 днів після закінчення терміну подання заяв. Тобто перший відбір відбудеться орієнтовно наприкінці вересня 2024 року.
За більш детальною інформацією звертайтеся до Центру соціальних служб Переяславської міської ради за адресою вул. Шевченка, 22а. Телефон: (04567) 5-45-37
Нагадаємо, військові можуть не сплачувати відсотки за кредитами: як скористатися пільгою.