У Переяславській громаді діє інспектор з благоустрою: які має повноваження та як на його діяльність реагують мешканці

У Переяславській громаді діє інспектор з благоустрою Галаган Михайло Іванович. Proslav поспілкувався з енергійним посадовцем та розпитав, які повноваження він має та як на його діяльність реагують жителі громади.

У Переяславській громаді діє інспектор з благоустрою: які у нього є повноваження та як на його діяльність реагують мешканці

Михайло Іванович розповів, що кожного дня відбуваються рейди з виявлення паліїв, які покликані превентивно запобігати розповсюдження вогню. В середньому, за його словами, 2-3 рази на день виявляють порушення.

«Кажу: “Що ви робите? Металеві банки спалюєте – дихати немає чим”. Люди дивуються: “А хіба комусь заважає?” Відповідаю, щоб розгортали та заливали водою. Спершу попереджую, якщо не дослухаються – складаємо протокол», – розповідає Галаган.

До протоколу додається фотофіксація з місця спалювання та номер телефону порушника. Після цього протягом 3 днів вручають постанову за статтею 152 КУпАП та запрошують громадянина на адміністративну комісію у приміщення міської ради.

Які завдання та обов’язки в інспектора з благоустрою

Інспектор сектору благоустрою:

Повноваження інспектора з благоустрою

Згідно з рішенням виконавчого комітету Переяславської міськради, інспектора з благоустрою та паркування сектору благоустрою відділу капітального будівництва та ЖКГ Галагана Михайла Івановича уповноважили складати протоколи про адміністративні правопорушення, відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення, які передбачені наступними статтями:

Як на діяльність інспектора реагують мешканці Переяславської громади

Михайло Іванович розповів, що люди, які вчиняють правопорушення, часто обурюються та ображаються.

«Люди ображаються, проклинають і посилають. А я відповідаю, що я вже там був, поки ви ще в садочок ходили», – усміхається інспектор.

Окрім спалювання, жителі часто вивозять сміття у невстановлені місця. Одним з таких є локація по вулиці Грушевського за перехрестям від ліцею «Патріот».

«Робимо рейд по місту – бачимо, що чоловік тягне ряднину з бур’янами й викидає. Запитую: “Навіщо Ви сюди викидаєте?” Відповідає, що сплачує за вивезення сміття. Так вибачте, люди добрі, ви сплачуєте за вивіз побутового сміття, а не бур’яну. Робіть вдома компостну яму або везіть до комунальної по вулиці Музейній», – зазначає Михайло Іванович. Додає, що іноді навіть з причепів викидають бадилля, за що на них також складають протокол.

Загалом, за словами Галагана, кількість паліїв з роками відчутно зменшилась. Про те, які за порушення правил благоустрою передбачені штрафи та статистку виявлених правопорушень з 2022 року читайте в наступних публікаціях.

Повідомити про спалювання бур’янів, бадилля чи неналежне вивезення сміття можна до диспетчерської служби Переяславської міської ради за номером телефону (04567) 5-80-00 або ж безпосередньо до Михайла Івановича (063) 144-02-54.

Нагадаємо, у Переяславській громаді є комунальна компостна яма. Як замовити вивіз органіки у КП ВУКГ та скільки це коштує – за посиланням.

Exit mobile version