У Міністерстві культури та інформаційної політики розробили Стратегію розвитку читання на 2023-2032 роки «Читання як життєва стратегія». Ініціатори пояснюють, що розробка програми зумовлена потребою кардинально змінити підходи до промоції читання.
Як повідомляє пресслужба відомства, вчора Кабінет міністрів схвалив дану Стратегію.
У чому проблема?
У Мінкульті наголошують, що на сьогодні читання для задоволення та розвитку як життєва практика почало поступатись споживанню «швидкої» інформації із соцмереж і телебачення. Нині в Україні надто мала кількість виданих книжок на душу населення, а показники кількості населення, що читає, стрімко падають.
Як у цьому може допомогти новостворена Стратегія?
План дій від Мінкульту покликаний кардинально змінити підходи до промоції читання, аби воно стало:
- усвідомлено обраним дозвіллям,
- освітньою практикою,
- способом саморозвитку українців.
Все це задля всебічного й гармонійного розвитку особистості, зокрема, критичного мислення.
«Читання має об’єднувати українців, виконувати завдання національної консолідації, модернізації та розвитку української культури, зміцнення й розвитку нашого потенціалу. Також ми маємо підтримувати наших видавців, авторів, перекладачів, створювати сприятливі економічні умови для розвитку бізнесу в сфері книговидання та книгорозповсюдження», – зазначив Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко.
Як працюватиме програма?
Реалізація Стратегії відбуватиметься у три етапи за двома напрямами:
- «Підтримка та розвиток книжкової екосистеми», в результаті реалізації якого читачі матимуть доступ до якісної різножанрової книги, насамперед українськомовної, у різних форматах відповідно до потреб;
- «Формування звички і потреби в читанні», в результаті реалізації якого люди і спільноти обиратимуть читання як свідому та регулярну практику для дозвілля, навчання та розвитку.
Оцінювати результати реалізації Стратегії буде Мінкультури разом із представниками органів державної влади та органів місцевого самоврядування, громадських об’єднань та наукових установ.
Нагадаємо, в Дії триває опитування щодо того, як назвати Південно-Західну залізницю.