Патрульні Київщини продовжують навчати молодь, як розпізнавати та протидіяти домашньому насильству. У понеділок, 4 грудня 2023 року, в Університеті Григорія Сковороди в Переяславі, за співініціативи Наукового товариствата Відділу інформаційних технологій та зв’язків з громадськістю закладу відбулася надважлива зустріч із поліцейськими відділу звʼязків з громадськістю патрульної поліції Київської області Євгенією Іванченко та Олександром Горошко. Говорили на тему «Запобігання та протидія домашньому насильству», переповідає Proslav посилаючись на повідомлення сайту університету.
Повідомляється, що у ході зустрічі поліцейські висвітлили різні аспекти домашнього насильства, звертаючи увагу на те, що це не обмежується лише фізичними пошкодженнями, охоплюючи найрізноманітніші форми насильницької поведінки.
Поліцейські наголосили, що страждати від домашнього насильства можуть люди, які знаходяться навколо нас. Саме тому, потрібно не зволікати, а терміново звертатись за допомогою, якщо стали очевидцем такого явища.
«Домашнє насильство – це не лише про завдані побої. Насправді ж воно включає десятки форм насильницької поведінки. Втім у жодному з випадків воно не є внутрішньосімейною справою чи особливостями родинного спілкування. Це протиправні дії, яким немає виправдання та про які не можна мовчати: відсутність поваги до іншої особи; прагнення влади та контролю; керування рішеннями та діями», – підкреслила Євгенія Іванченко.
Надалі з учасниками зустрічі обговорювали причини та прояви домашнього насильства й аналізували стереотипи, пов’язані із цією проблемою. Поліцейські наголосили на важливості психологічного виховання дітей, яке визначає їхнє майбутнє ставлення до власних партнерів.
«Якщо батьки сварилися і не поважали один одного, то у дітей потім буде таке ж ставлення до своїх партнерів. Якщо дитину принижували та били, то дуже ймовірно, що і вона в дорослому житті робитиме так зі своєю половинкою або своїми дітьми. Якщо дитину дуже контролювали та наказували їй робити лише так, як хочуть батьки, не пояснюючи чому потрібно зробити саме так, а не інакше, то у дорослому віці така дитина теж стане авторитарною і буде наказувати іншим. Саме тому батькам варто задуматися над тим, як виховувати дітей правильно, а не ростити агресорів», – наголосили поліцейські.
Патрульні розповіли молоді, що існує адміністративна та кримінальна відповідальність за вчинення домашнього насильства та кожен громадянин може звернутись за допомогою.
Пам‘ятайте, у жодному з випадків домашнє насильство не є внутрішньосімейною справою чи особливостями родинного спілкування. Це протиправні дії, яким немає виправдання та про які не можна мовчати.
Завершуючи зустріч, Євгенія Іванченко висловила підтримку тим, хто стикається з домашнім насильством, закликавши не мовчати про це і активно допомагати тим, хто потребує підтримки: «Ми обговорюємо це, оскільки такі ситуації можуть траплятися серед ваших знайомих, друзів чи родичів. Важливо надати консультацію та допомогу, щоб показати, що ці люди не залишаються наодинці, і цей цикл можна припинити».
У світлі важливості обговорення проблеми домашнього насильства та висловлення підтримки тим, хто стикається з цією проблемою, залишається тільки одне: діяти разом. Історії та статистика свідчать про те, що тиша не є варіантом. Кожен із нас може зробити внесок, будучи обачливими, слухаючи і підтримуючи тих, хто потребує допомоги.
«Інформаційні заходи та освіта грають ключову роль у формуванні свідомого підходу до домашнього насильства. Кожен може стати частиною змін, які призведуть до створення безпечного, підтримуючого середовища для всіх.Ця зустріч та обговорення є лише початком спільної дії. Важливо продовжувати розмову, надавати допомогу та працювати над усуненням причин домашнього насильства. Спрямовані спільні зусилля можуть привести до суттєвих змін в усвідомленні та підході до цієї проблеми, роблячи наше суспільство безпечнішим для всіх його членів», – підкреслюють в університеті Переяслава.
Поліція Київщини нагадує, що якщо ви постраждали від домашнього насильства або стали очевидцем такого явища, обов‘язково звертайтесь по допомогу:
- 102 — Національна поліція;
- 15–47 — Державна гаряча лінія з питань запобігання домашньому насильству (цілодобово);
- 0–800–500–335 (з мобільного 116–123) — Національна гаряча лінія із запобігання домашньому насильству (цілодобово);
- 0–800–500–225 (з мобільного 116–111) — Національна дитяча гаряча лінія
Нагадаємо, що поліція Київщини встановлює обставини ДТП поблизу Єрківець: учора там зіткнулися «ВАЗ-2111» та «Toyota RAV4».