Українці, які з різних причин залишились без роботи, можуть долучитись до «Армії відновлення» через виконання суспільно корисних робіт з відбудови країни. Нині до «армії» залучено вже майже 3000 безробітних.
Як розповідає пресслужба Мінекономіки, про це повідомила Перший віцепрем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко в ефірі Національного телемарафону.
«Уряд пропонує українцям, що втратили роботу, але мають бажання працювати на економічному фронті, брати участь в програмі «Армія відновлення». Тобто у виконанні суспільно корисних робіт, організованих в регіонах, що дає можливість безробітному отримувати гарантовану мінімальну заробітну плату. Вже близько 3000 людей залучено до таких робіт», – ділиться Юлія Свириденко.
У міністерстві відмічають, що на сьогодні суспільно корисні роботи проводяться вже в семи областях: Сумській, Чернігівській, Київській, Донецькій, Полтавській, Рівненській і Запорізькій.
Найбільше безробітних залучено в:
- Сумській області – 725 осіб,
- Київській – 659 осіб,
- Полтавській – 595 осіб,
- Донецькій – 440 осіб.
Повідомляється, що найближчим часом суспільно корисні роботи будуть організовані також у Волинській та Житомирській областях.
«За виконання таких робіт люди отримують щонайменше 6700 грн, при цьому вони можуть отримувати й більше, оскільки регіони мають можливість дофінансовувати оплату за такі роботи зі своїх бюджетів. Наразі держава виплатила безробітним, що залучені до виконання суспільно корисних робіт, 18,3 млн грн», – йдеться у повідомленні.
Види цих робіт залежать від потреб конкретного регіону. Найчастіше людей залучають до:
- розбору завалів та відновлення житлових будинків і приміщень, пошкоджених в результаті бойових дій;
- облаштування та укріплення блок-постів, підвальних приміщень під укриття;
- розчищення залізничних колій та автомобільних доріг;
- будівництва захисних споруд цивільного захисту, укріплення дамб;
- заготівлі дров для військових та населення;
- розвантаження та фасування гуманітарної допомоги;
- надання соціальних послуг в Пунктах незламності.
Про що говорив зі студентами УГСП Олександр Федієнко – читайте в матеріалі ProSlav.