Сьогодні, 22 березня, у Великокаратульському старостинському окрузі відбулись громадські слухання, на яких голова громади Вячеслав Саулко прозвітував за виконану роботу та діяльність виконавчих органів Переяславської міської ради у 2022 році. Proslav побував на заході й готовий поділитись основними фактами.
Люди зібрались о 10:00 у сільському клубі села Велика Каратуль, щоб заслухати доповідь очільника Переяславської громади й старости села Валентини Зінченко.
Зокрема, Саулко виділив найбільших платників податків села, серед яких є:
- ТОВ «Норкова ферма Вікінг», яке сплатило до міського бюджету 1,8 млн грн, що становить близько 50% доходів селищної громади;
- ПОА «Україна», внесок якого до бюджету громади склав 970 тис грн або 26% сукупного доху громадян.
Також Вячеслав Володимирович повідомив, що на території Великокаратульського старостинського округу укладено 2 договори оренди землі для будівництва та обслуговування будівель торгівлі. Окрім цього, він вказав, що на період дії військового стану було укладено 2 договори оренди землі для ведення товарного сільськогосподарського виробництва терміном на один рік з ПОА «Україна» (за їх використання надійшли кошти у розмірі 18 718, 55 грн).
Загалом, у 2022 році до бюджету міської територіальної громади від орендної плати вищевказаних договорів надійшло 43 591,73 грн.
Саулко зазначив, що основними статтями витрат є утримання:
- закладів освіти (школа та дитячий садочок) – 4,3 млн грн;
- будинку культури;
- старостату;
- амбулаторії.
«Працівниками підприємства ВУКГ надаються послуги по обслуговуванню мережі вуличного освітлення. В разі необхідності, проводиться заміна ламп. А минулого року було проведено висипку та грейдерування вулиці Садова та виконано благоустрій сільського кладовища», – повідомив очільник Переяславської громади.
Далі слово взяла староста села Зінченко Валентина Андріївна. Вона відмітила, що зважаючи на повномасштабне вторгнення росії до України, плани відійшли на другий план і всі почали працювати на Перемогу. Староста подякувала кожному з добровольців, які у перші дні війни стали на захист села й відпрацьовували чергування на блок-постах.
Також вона повідомила, що мешканцям села Велика Каратуль, які перебувають у лавах ЗСУ, проводиться збір продуктів харчування, речей особистої гігієни, одягу. За 2022 рік було проведено 8 таких зборів.
«В перший день війни для безпеки людей було проведено прибирання в укритті, яке розташоване поруч з гімназією. Пізніше силами персоналу гімназії зроблений косметичний ремонт та підключені комунікації», – розповіла Валентина Зінченко.
Окрім цього, староста нагадала, що 1 червня зборами релігійної громади було прийнято одноголосне рішення про перехід до ПЦУ Храму Різдва Пресвятої Богородиці.
За 2022 рік до старостату з різними питаннями звернулось 166 осіб, кожне звернення було прийнято до уваги та по можливості вирішено.
«У своїй роботі значну увагу я приділяю благоустрою села, створенню належним умов для життя та відпочинку людей, сприянню вирішенню проблем, які у них виникають», – підкреслила Зінченко.
За 2022 рік на території Великокаратульського округу було зроблено:
- ремонт вулиці Садова – грейдерування та висипка щебню. Окрім цього проведено вирубку та вивезення дикої порослі на кладовищі та по вулицях Сахна та Середній.
- заходи по обкосу бур’янів, вирубки «сухих» дерев та чагарників, побілка дерев та бордюрів, прибирання зупинок громадського транспорту;
- заміна ламп вуличного освітлення силами ВУКГ;
- ремонт скважини та лінії вуличного освітлення;
- частковий ямковий ремонт автодороги по вулицям Сахна, Перемоги та Володька;
- роботи по впорядкуванню території біля братських могил (скошування трави, висаджування квітів, прибирання сухого листя);
- благоустрій на озері.
«Найважливішим у своїй роботі вважаю взаєморозуміння, співпрацю та довіру мешканців села й керівництва громади у спільному вирішенні проблем», – наголосила Валентина Андріївна.
Також вона розповіла про плани на 2023 рік:
- укриття у школі;
- ремонт покрівлі в будинку культури, ремонт приміщення (заміна вікон, дверей);
- відкриття стоматологічного кабінету в амбулаторії;
- ямковий ремонт вулиць;
- грейдерування вулиць Шевченка, Польова, Шкільна та Кільцева;
- ремонт вуличного освітлення.
Далі слово взяв депутат Переяславської міської ради, керівник ПОА “Україна” Григорій Порало. Він розповів про свій внесок у розвиток та життєдіяльність села Велика Каратуль, а також сконцентрував увагу на основних проблемах: сміттєзвалище, якість води, дороги, житло для медичного працівника. Він запевнив, що завжди працює в інтересах села і підіймає ці проблеми на сесіях, з чим не можна не погодитися.
“Команда міської ради боєздатна, там нормальні люди. Звичайно корективи в роботу внесла війна, можливо все було б по іншому. Ми все ж не сильно маємо концентруватися лише на критиці, а все ж намагатись зрозуміти що як є. Як на мене, треба займатися поточними ремонтами, а далі братимемось за масштабні проекти” – такими словами закінчив свій виступ Григорій Порало.
Протягом слухань жителі громади також ставили питання, серед яких виділимо:
- Проблема сміттєзвалища, яка уже тягнеться десятиліттями. Жителі скаржаться на якість води та екологію у селі;
- Медик, що недавно працює у селі, не має службового житла, а квартира у якій проживає зараз виставлена на продаж. Жителі занепокоєні подальшим наданням медичних послуг і просять знайти вихід із цієї ситуації спільно;
- Людей обурює стан лісу, адже зараз він, можна сказати, без господаря.
Proslav підготував відео із громадських слухань, де ви зможете почути все з перших вуст:
Нагадаємо, учора відбулись громадські слухання у Вовчківському та Гланишівському старостинських округах. Які основні питання підіймалися – можете переглянути у нашому матеріалі.