Пропозиція руки та серця ― зворушлива й радісна подія в житті кожної дівчини. Традиційно в цей момент чоловік вручає своїй обраниці каблучку, що символізує його почуття і серйозність намірів. Розглянемо, якою має бути ця ювелірна прикраса, а також як треба носити її до й після церемонії одруження
Особливості каблучки для заручин
Традиційно для пропозиції про вступ у шлюб підбирають тонкий ювелірний виріб із золота з великим діамантом. Вважається, що чим він більший, тим сильніші почуття чоловіка до обраниці. Сучасні каблучки для заручин досить різноманітні, але незмінними залишаються головні елементи ― благородний метал і дорогоцінний камінь. Серед цих прикрас популярні такі моделі:
- класична каблучка з одним великим каменем у центрі;
- прикраса в етнічному стилі, створена з урахуванням традицій певної культури;
- каблучка для заручин, яка виконана в одному дизайні з обручкою;
- комбінована модель у стилі артдеко з яскравим камінням;
- вінтажний виріб ― антикваріат або прикраса, виконана під старовину.
Купуючи коштовність, варто орієнтуватися на смаки дівчини. Вибрана з урахуванням індивідуальних переваг обраниці ювелірна каблучка в Україні викличе у неї непідробний захват.
На який палець надівають прикрасу
Це залежить від традицій і звичаїв країни, релігії та віросповідання. В Україні та інших країнах Східної Європи каблучку, подаровану з нагоди заручин, дівчина носить на безіменному пальці правої руки. Туди після одруження буде згодом поміщена обручка. У США та країнах Західної Європи обидві каблучки надівають на безіменний палець лівої руки.
Що робити з ювелірним виробом після весілля
Прикраса, подарована на заручини, викликає світлі та радісні почуття в нареченої. Тому для цього ювелірного виробу заготовлене особливе місце. З подальшим використанням цієї прикраси варто визначитися самостійно. Популярні такі варіанти:
- Сімейна реліквія. Дівчина знімає каблучку і зберігає для сина, який зможе подарувати її в день заручин уже своїй обраниці. Одягати таку прикрасу необхідно тільки на річницю весілля.
- Обручка й каблучка для заручин на одному пальці. Подібний сценарій варто продумувати заздалегідь, ще на етапі придбання прикраси для пропозиції руки та серця. У цьому випадку можна підібрати моделі, які матимуть гарний вигляд разом і доповнюватимуть одна одну.
- Обручка на правій руці, каблучка для заручин ― на лівій. Це найпоширеніший варіант, оскільки він найпростіший і найзручніший. Замислюватися про приховані значення не потрібно. Важливо просто носити прикрасу й мати стильний вигляд.
- Каблучка для заручин на будь-якому відповідному пальці. Із часом прикраса може стати занадто малою або великою. У цьому випадку треба без зайвих сумнівів надягати її на палець, який найбільше відповідає розміру каблучки.
- Прикраса на ланцюжку. Не найзручніший варіант, адже дорогоцінне каміння може легко поранити шкіру, залишивши на ній подряпини. Однак це найкращий спосіб зберегти первісний вигляд прикраси. Варто пам’ятати, що вага ланцюжка має бути майже вдвічі більшою, ніж каблучки. Інакше ланки шийного ювелірного виробу будуть поступово перетиратися. Це призведе до їхнього подальшого розриву.
Каблучка для заручин ― прикраса, яка демонструє серйозність намірів, вираження любові та готовність до вступу в шлюб. Носити до весільної церемонії виріб треба з урахуванням традицій, а після зважати на персональні уподобання жінки. Найважливіше ― це дбайливо і з повагою ставитися до символів подружнього життя.