Фахівці Мінветеранів розробили для захисників і захисниць інфографіку з деталізацією порядку отримання статусу учасника бойових дій (УБД). Про це повідомляє Міністерство у справах ветеранів України, інформує Proslav.
Хто має право на статус УБД?
- військові ЗСУ, Нацгвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, прикордонної служби, Державної служби спецтранспорту, Управління Державної охорони України, Держспецзв’язку;
- поліцейські;
- особи рядового, начальницького складу ДСНС, Державної кримінально-виконавчої служби;
- особи, які з 24 лютого по 25 березня 2022 року у складі добровольчих підрозділів у взаємодії з Силами оборони, брали участь у здійсненні заході для оборони України.
Як військовому отримати статус УБД?
Рішення про надання статусу УБД ухвалюється відповідними комісіями, створеними в Міноборони, МВС, Мін’юсті, Нацполіції, Нацгвардії, СБУ, СЗРУ, Держприкордонслужбі, Держспецтрансі, УДО, Держспецзв’язку, ДСНС.
Як отримати статус УБД після звільнення з військової служби?
Військовий, звільнений зі служби, має звернутися до ТЦК та СП за місцем перебування на обліку з документами.
Як отримати статус УБД добровольцю?
Статус УБД можуть отримати добровольці, які захищали Україну в період від 24 лютого 2022 року до 25 березня 2022 року. Законом не передбачено отримання статусу учасника бойових дій тими, хто добровільно брав участь у бойових діях після 25 березня 2022 року.
Хто належить до учасників бойових дій?
Хто належить до учасників війни?
Учасниками війни визнаються військовослужбовці, які в період війни проходили військову службу у збройних силах колишнього СРСР, працівники тилу, а таком інші особи, передбачені законом.
Нагадаємо, учасники бойових дій мають право отримати знижку 75% на оплату комунальних послуг.