Сьогодні у Переяславі долучилися до загальнонаціонального (в масштабах країн світу, де нині перебувають українці – прим.авт.) написання XII Радіодиктант національної єдності з нагоди Дня української писемності, яке було максимально аадаптовано до умов воєнного часу. Працівники культури громади, які сьогодні відзначають своє професійне свято писали його в галереї Центру культури і мистецтв. Натомість в Університеті Григорія Сковороди в Переяславі вирішили «перестрахуватися» на випадок повітряної тривоги чи відключення світла і писали в укритті, долучивши у он-лайні фахову філологиню, засновницю telegram-каналу «Грамота.ua» Олену Хавлюк.
Слід підкреслити, що метою радіодиктанту було об’єднати людей навколо України в усьому світі, а не перевіряти грамотність учасників всеукраїнського флешмобу. Усі охочі щонайменше на двох переяславських локаціях писали під диктовку народної артистки, Героя України Ади Роговцевої текст із назвою «Твій дім», авторкою якого цьогоріч стала українська письменниця та режисерка, членкиня Українського ПЕН Ірина Цілик. Учасники зізнаються, що складність диктанту полягала не так в граматиці, а в риторичному запитанні «а що далі?». Але переяславці впевненні, що далі – тільки перемога і, що наступного року вони писатимуть диктант перемоги.
Якщо ви хочете, щоб текст написаного вами радіодиктанту перевірили фахівці, можна надіслати його у вигляді паперового листа на адресу м. Київ, вул. Хрещатик, 26, 01001. Важливо, щоб гриф відправлення був не пізніше 10 листопада.
Радіодиктант потрібно писати від руки. Втім, на перевірку можна надіслати текст, написаний шрифтом Брайля. У разі, якщо у вас вимкнули електрику і ви не змогли написати одночасно зі всіма, це можна зробити у зручний час, переглянувши запис на цифрових платформах Суспільного.
Також можна сфотографувати або відсканувати текст написаного вами Радіодиктанту та надіслати його до 11:00 10 листопада у форматі .jpg, .png, .jpeg, .tiff, .pdfза адресою [email protected] або через електронну форму для отримання робіт, яка є на сайті ukr.radio.
Радіодиктант національної єдності був вперше організований командою Українського радіо у 2000 році. Відтоді його проводять щороку на День Національної писемності та мови.