Виконувати утеплення житла необхідно ще під час літнього періоду. На це є кілька причин: вартість робіт нижча, а в морозну погоду вдасться зекономити фінанси на оплаті комунальних платежів. Однак що робити, якщо заплановане не встигли зробити до настання холодів? Proslav ділиться добіркою ефективних способів для збереження тепла в оселі.
Як утеплити помешкання
Щоб зберегти тепло у житлі достатньо зробити кілька неважких маніпуляцій. Зокрема:
- Ущільнити віконні рами. Для цього використайте закладання ущільнювача, а місця стику зі склом обробіть силіконовим герметиком. Якщо ж у помешканні сучасні металопластикові склопакети – перевірте їх на щільність.
- Подбати про щільність дверних отворів. На двері нанесіть ущільнювач. Якщо ж біля дверної рами є щілини чи тріщини – їх необхідно закрити. Для цього вам знадобиться паролон та клейка стрічка. Або ж скористайтесь послугами майстра, який за допомогою спеціальних будівельних сумішей закладе тріщину.
- Відсунути меблі подалі від радіаторів та батарей. Подбайте про те, щоб доступ до радіаторів та батарей був вільним. Приберіть звідти непотрібні меблі. Також за елементами опалення можна розмістити тепловідбивні екрани або саморобні відбивачі з алюмінієвої фольги та картону.
- Переобладнати вентиляцію. Однією з причин витоку тепла з приміщень може бути вентиляція. Щоб зменшити втрати – використайте решітки із регульованими отворами.
Після виконання усіх робіт тепло буде довше затримуватись в оселі.
Окрім вищезазначених рекомендацій, можна подбати про утеплення фасаду квартири чи будинку. Якщо немає можливості виконати увесь об’єм робіт – утепліть ту стіну, яка найбільше промерзає.
Якщо ви проживаєте у багатоквартирному будинку, домовтесь із сусідами про утеплення під’їзду, підвалу та горища. Також потрібно подбати про утеплення трубопроводів, вікон та дверей у фойє й на сходових майданчиках.
Нагадаємо, керівниця Переяславської тепломережі розповіла про забезпечення котелень генераторами, борги та початок опалювального сезону. Детальніше – у інтерв’ю виданню Proslav.