Жодна дитина не повинна зазнавати насильства, жорстокого поводження чи недбалого ставлення. Якщо ви підозрюєте, що з дитиною щось не так, або бачили ознаки насильства, не будьте байдужими. Proslav поцікавився у начальниці Служби у справах дітей та сім’ї Переяславської міської ради Людмили Борисюк про те, як діяти у такій ситуації.
Чому важливо повідомити про проблему?
- Щоб зупинити насильство: Чим раніше ви повідомите, тим швидше можна буде вжити заходів для захисту дитини.
- Щоб допомогти дитині: Фахівці нададуть дитині необхідну психологічну підтримку та допомогу.
- Щоб покарати винних: Ті, хто вчиняють насильство над дітьми, мають понести відповідальність за свої дії.
Куди звернутися за допомогою у Переяславській громаді?
- Гаряча лінія для дітей: 116 111 – безкоштовний цілодобовий номер Національної дитячої гарячої лінії, за яким можна повідомити про будь-які випадки насильства над дітьми.
- Служба у справах дітей: Зверніться до служби у справах дітей у Переяславській громаді. Фахівці цієї служби займаються захистом прав дітей та можуть вжити необхідних заходів. Її адреса та контакти: Адреса: 08400, Київська обл., м. Переяслав, вул. Шевченка, 22а, тел.: 04567 5-86-23, E-mail: [email protected], (04567) 5-86-23 чи (04567) 5-86-29
- Центр соціальних служб Переяславської міської ради також може надати допомогу дитині та її родині. Він є спеціальним закладом, що забезпечує, організацію та проведення у відповідній громаді соціальної роботи із соціально незахищеними категоріями сімей, дітей та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги. Його адреса та контакти: Адреса: 08400 Київська обл., м. Переяслав-Хмельницький, вул. Шевченка, 22а, E-mail: [email protected], (04567) 5-45-37
- Поліція: Якщо є загроза життю дитини, негайно викликайте поліцію за номером 102. У всіх перелічених випадках Ви можете залишитися анонімними.
Що відбувається після звернення?
Після того, як ви повідомите про проблему, фахівець служби у справах дітей разом із фахівцем центру соціальних служб виїжджає за вказаною адресою для перевірки інформації. Вони проведуть бесіду з дитиною, її батьками та іншими членами сім’ї, а також оглянуть житлові умови.
Важливо: Жодна дитина не повинна боятися розповісти про те, що з нею відбувається. Якщо дитина не хоче говорити при батьках, фахівці проведуть з нею індивідуальну бесіду.
Які можуть бути наслідки, якщо підтвердиться факт насильства над дитиною?
У такому разі можуть бути вжиті такі заходи:
- Вилучення дитини з сім’ї: Якщо є загроза для життя та здоров’я дитини, її можуть тимчасово або постійно вилучити з сім’ї та помістити в інше місце, наприклад, в дитячий будинок сімейного типу або патронатну сім’ю.
- Позбавлення батьківських прав: Якщо батьки систематично вчиняють насильство над дитиною, їх можуть позбавити батьківських прав.
- Кримінальна відповідальність: Ті, хто вчиняє насильство можуть бути притягнуті до кримінальної відповідальності.
Як саме ви можете допомогти такій дитині?
- Будьте уважними: Спостерігайте за поведінкою дитини. Зверніть увагу на будь-які зміни в її настрої, поведінці, навчанні.
- Спілкуйтеся з дитиною: Розмовляйте з дитиною відкрито і довірливо. Дайте їй зрозуміти, що ви завжди готові її вислухати і підтримати.
- Не звинувачуйте дитину: Пам’ятайте, що дитина не винна в тому, що з нею відбувається.
- Не бійтеся звернутися за допомогою: Якщо ви не знаєте, як допомогти дитині, зверніться до фахівців.