Збройні Сили України продовжують звільняти раніше тимчасово окуповані ворогом території. Крім високого бойового духу, мотивації та майстерності, нашим воїнам у цьому допомагає військова допомога від країн-партнерів.
ProSlav вирішив зібрати перелік того, що отримала Україна від союзників за цей тиждень на противагу заявам людей, які стверджують про нібито зупинку надання допомоги.
Іспанія
Міністерка оборони Іспанії Маргарита Роблес на зустрічі з українськими військовими повідомила про надання додаткових систем ППО «Hawk».
«Ще дві пускові установки будуть відправлені саме тому, що про це нас попросили з НАТО, для допомоги Україні», – повідомила Роблес.
Нагадаємо, що нещодавно Україна вже отримала 4 таких системи.
«Ми твердо віддані Україні, тому що розуміємо, що вона реалізує своє законне право на оборону, ставши жертвою вторгнення та жорстокої війни», – додала міністерка оборони Іспанії.
Окрім цього, 64 українських військовослужбовця проходитимуть навчання в Толедо, а ще 21 військовий на цьому тижні вчиться користуватись гаубицями 105 мм в місті Альмерія, що на південному сході Іспанії.
Норвегія та Нідерланди
Скандинавські партнери оголосили про виділення 100 млн євро для підтримки України. Їх спрямували до Міжнародного фонду, який очолює Велика Британія.
Очільник міністерства оборони Норвегії Бьорн Арільд Грам повідомив, що попередні кошти (400 млн норвезьких крон, – прим. ред.) було використано для придбання безпілотників, обладнання для їх приглушення та на артилерійські снаряди.
Ще 100 млн євро надійдуть від Нідерландів. Про це повідомили на сайті міноборони країни.
Чехія
ДК «Укроборонпром» та Міністерство оборони Чеської Республіки виступили зі спільною заявою про створення оборонного кластеру.
«Створення оборонного кластеру передбачає виробництво військової техніки, збільшення обсягів виробництва боєприпасів різних калібрів (як на наявних потужностях, так і на новостворених у безпечних місцях), розбудову сервісних хабів з обслуговування та ремонту ОВТ, а також співпрацю у сфері високих технологій, зокрема, створення спільних науково-дослідних центрів», – йдеться у повідомленні.
За їх словами, для реалізації плану будуть залучати провідні українські та чеські оборонні підприємства, а також міжнародні фінансові донори.
Болгарія
У Міноборони Болгарії повідомили про приєднання до навчальної місії ЄС для українських військових European Union Military Assistance Mission in Ukraine (EUMAM UA).
Партнери будуть готувати бойових медиків в рамках цієї місії.
Нагадаємо, що на минулому тижні парламент країни ухвалив рішення про надання Україні військової допомоги. За словами посла України в Болгарії Віталія Москаленка, у першу чергу йдеться про засоби протиповітряної оборони, такі як С-300.
Польща
Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив, що Україна отримала від Польщі 1570 терміналів Starlink.
«Це особливо важливо зараз, адже через російські обстріли маємо проблеми з електроенергією. Коли світло зникає – в деяких регіонах не працюють мобільні оператори та інтернет-провайдери. Тому забезпечимо країну публічними точками WI-FI, де люди зможуть бути на зв’язку», – заявив Федоров.
За словами міністра, з початку повномасштабного вторгнення Україна отримала від міжнародних партнерів понад 20 тисяч таких терміналів, у тому числі 5 тисяч – від Польщі.
Сполучені Штати Америки
Завершимо перелік з чергового пакету допомоги від нашого головного друга – Сполучених Штатів Америки. Учора на сайті оборони США оголосили про виділення військової допомоги на 400 мільйонів доларів. До нього увійшли:
- ракети для систем ППО HAWK;
- 4 зенітно-ракетні комплекси Avenger та ракети Stinger;
- боєприпаси для HIMARS;
- 21.000 155-мм артилерійських снарядів;
- 500 високоточних 155-мм артилерійських снарядів;
- 10.000 120-мм мінометних мін;
- 100 високомобільних машин (HMMWV);
- 400 гранатометів;
- стрілецька зброя, оптику та понад 20.000.000 набоїв до неї;
- підривна техніка та засоби захисту від холоду.
Окрім цього, за повідомленням видання The Wall Street Journal, США планують придбати у Південної Кореї боєприпаси для України. Повідомляється про 100 тисяч артилерійських боєприпасів калібру 105-мм.
А вже наступного тижня відбудеться сьоме засідання Контактної групи з питань оборони України в форматі «Рамштайн». Про це повідомила заступниця речника Міноборони США Сабріна Сінгх.
«Наступного тижня міністр проведе сьоме засідання Контактної групи з питань оборони України. Ця зустріч проводитиметься віртуально тут, у Пентагоні», – заявила Сінгх.
Повідомляється, що чергова зустріч дозволить міністрам оборони з 50 країн обговорити зусилля, спрямовані на підтримку України та забезпечення її засобами захисту суверенітету від подальшої російської агресії.
А в Республіканській партії закликають Президента США Джо Байдена надати для ЗСУ ракети ATACM. Таку заяву зробив член Комітету Палати представників із закордонних справ Майкл Маккол у виданні CNS News.
«Адміністрації Байдена давно настав час надати Києву всю необхідну зброю, включаючи ATACM більшого радіусу дії, щоб Путін і всі агресори зрозуміли, що вони не можуть виграти неспровоковані агресивні війни», – заявив конгресмен-республіканець.
За його словами, Україна зможе «правильною зброєю» визволити всі окуповані території.
Нагадаємо, що ракети ATACM можуть бути використані РСЗВ HIMARS та М270, які вже мають на озброєнні Збройні сили України. Дальність польоту таких ракет складає до 300 км.
Тож, як ми бачимо надання допомоги Україні не сповільнюється, а можливо може набрати й більших темпів та ще новітнього озброєння. А поки ProSlav закликає довіряти тільки офіційним джерелам інформації та не піддаватись на можливий інформаційний тиск від окупаційних пропагандистів.
Проте українці не тільки чекають на допомогу від партнерів, але й самі усіма можливими способами допомагають наближувати перемогу. Нещодавно завдяки ініціативі «Око за око» вдалось зібрати кошти на перший безпілотний комплекс «Shark».