У Переяславській громаді 16 вересня розпочався курс навчань для внутрішньо переміщених осіб та працівників соціальних служб, інформує Proslav.
Фахівчині БФ «РОКАДА» у співпраці з Центром соціальних служб Переяславської міської ради проводять навчальні заняття для ВПО, працівників Управління соціального захисту населення, представників Центру надання соціальних послуг та соціальної інтеграції.
16 вересня відбулась перша зустріч на тему «Роль Ради ВПО у житті громади: нормативно-правові та організаційні аспекти діяльності».
«Покинути дім. З нуля почати життя в новому місті серед незнайомих людей. Усе важко. Але я почуваюся гідно, бо не зрадила Україну», – так вважає мешканка міста Олешки Херсонської області Валентина Леонова, яка вже два роки проживає у Переяславі.
Заступниця директора Центру соціальних служб Ірина Пурденко зазначає, що третій рік війни можна назвати періодом глибшого занурення в сьогодення, оскільки третина переміщених людей стала новими членами Переяславської громади.
«Коли у Переяславську громаду прибували перші внутрішньо переміщені, то активність запитів була спрямована на отримання продуктів харчування, гігієни, гуманітарної допомоги. А протягом останнього року зросла кількість звернень щодо соціально-правової підтримки та отримання юридичних консультацій», – додає заступниця директора.
У ході першої зустрічі було опрацьовано ряд питань, які є актуальними і важливими:
- Пояснення процесів прийняття рішень місцевою владою та розподілу ресурсів, спрямованих на виправлення уявлень про упереджене ставлення до ВПО;
- Ознайомлення зі змінами в законодавстві представників місцевої влади, що надають соціальні та адміністративні послуги ВПО;
- Сприяння забезпечення доступу ВПО до ресурсів, що посилюють можливості їхньої інтеграції в нову громаду.
Психологиня Центру соціальних служб Ірина Каднікова зазначила, що учасники заходу вважають, що подібні навчання, зустрічі, особливо, коли проходять «вживу» є досить ефективними як для людей, які знайшли прихисток на території нової громади, так і для працівників державних установ та органів місцевого самоврядування.
Такі заходи сприяють отриманню навичок проведення діалогів для ВПО та членів приймаючих громад, сприяють соціальній згуртованості, протидії стереотипам та конфліктам, спільного пошуку вирішення проблем та навичок ефективної взаємодії.
Тим часом у Службі у справах дітей та сімʼї Переяслава надали покрокову інструкцію, як усиновити дитину і що для цього потрібно.